HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Saat 15.00 sıralarında başlayan anma törenlerine, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, geçmiş dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Beyendik Belediye Başkanı Muammet Örnek, Belediye Meclisi üyeleri, Merhum Mehmet Gemici ve Merhum İsmail Eker’in ailesi, yakınları, sevenleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

MEHMET GEMİCİ ANMA TÖRENİ

İlk anma töreni Merhum Mehmet Gemici’nin Asri Mezarlık’taki mezarı başında gerçekleştirildi.

Anma töreninde konuşan GerginGemici’yi; özlem, saygı, sevgi ve rahmetle andıklarını kaydederek, “Hizmetlerinden ötürü Başkanımız Mehmet Gemici’ye minnettarız. Kendisi Keşan’ımızın 13. belediye başkanıydı. Üzücü bir kalp krizi sonucu kendisini kaybettik. Makamların geçici olduğunu hepimiz biliyoruz, ardından böylesine büyük bir ilgi bırakmış olması hepimize ders niteliğinde. Halkla çok yakın ilişkiler kurabilen, bıraktığı izler devam eden çok saygın bir belediye başkanımız. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Daha sonra söz alan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, şunları söyledi: “İnsan olmayı, insanlara yardım etmeyi, siyaset gibi zor bir işi yaparken dürüst ve namuslu kalabilmeyi, yönettiği insanlarla beraber yaşayabilmeyi Mehmet Başkanımızdan öğrendim. Hala onla beraber yaşadığım şeyler hafızamda duruyor. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Huzur içerinde yatsın.”

Okan Gaytancıoğlu ise konuşmasında, “Bazı kişiler toprağa girse de kalbimizde yer ediyor. Mehmet Gemici de şuan hepimizin kalbinde. Kendisini; doğruluk, dürüstlük ve yaptığı eserler ile anıyoruz. Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığınız süre içerisinde iyi şeyler bırakabilmek” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Merhum Gemici’nin eşi Lütfiye Gemici söz aldı ve anma törenine katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi: “Hepinize bugüne kadar vermiş olduğunuz destek, iyilik, sevgi için çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun, hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Ali Küçük tarafından dualar okundu ve Mehmet Gemici’nin mezarına karanfiller bırakıldı.

İSMAİL EKER ANMA TÖRENİ

Keşan Belediye Meclisi Üyesiyken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Merhum İsmail Eker’in anma töreni de Asri Mezarlık’taki mezarı başında gerçekleştirildi.

Burada konuşan Gergin, İsmail Eker’i rahmet ile andıklarını dile getirerek, “İsmail Eker görevi başındayken vefat etti. Herkesin bildiği üzere sevilen, sayılan, belediye meclis üyesi olarak Keşan’a hizmet etmiş bir şahsiyet idi. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Tören, Recep Pekcan ve Okan Gaytancıoğlu’nun konuşmalarıyla sürdü.

Törende daha sonra Merhum İsmail Eker’in oğlu Ahmet Eker söz aldı. Eker, şöyle konuştu: “Bugün babamın aramızdan ayrılışının 15. yılı. Uzun bir zaman oldu. Biz ailesi olarak acımız ilk günkü gibi devam ediyor. Onu çok fazla özlüyoruz. Katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ali Küçük tarafından duaların okunması ve İsmail Eker’in mezarına karanfil bırakılmasının ardından tören sonra erdi.