Özcan: "Ancak ben ölürsem yerime başkası geçer"

İnönü İlkokulu için ihale açıldı İnönü İlkokulu için ihale açıldı

Özcan: “5 yıl içinde, 5 lüks araç değiştirdi”

Özcan: “Yolunuzu ve düğün salonunu yapacağım”

Çakır: “Benim en büyük sponsorum Helvacıoğlu’dur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitingleriCumhuriyet Mahallesi’yle devam etti.

Dr.Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.30 sıralarında Yeni Mahalle’deki miting alanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan,Beyendik Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şenol Yalı ve Ender Mağden, CHP’den 3. sıra Edirne Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, kadın ve gençlik kollarının üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

ÇAKIR: “HERKES HALKÇI BAŞKAN MEHMET ÖZCAN’I BEKLİYOR”

Mitingde açış konuşması İlçe Başkanı Anıl Çakır, şunları söyledi: Yağmur gibi geliyoruz, bizi engelleyemiyorlar. Kortejimizin sonu gözükmüyor, meydanlar tıklım tıklım dolu. Herkes halkçı başkan Mehmet Özcan’ı bekliyor. Herkes 31 Mart’ta bunlara elveda demeyi bekliyor.”

“BURADAN SİZ EKMEK ÇIKMAZ”

Anıl Çakır sözlerini şöyle sürdürdü:25 meclis üyesini davet ediyoruz ve 8’i kadın. Bu kadınlar, Cumhuriyet kadınıdır. Şimdi takmışlar, neden bu kadınlara cumhuriyet kadını diyorsunuz diyorlar. Bizimkiler ne dediler. Bende tanımadığım için bilmiyorum dedim. Bugün linç girişiminde bulundular. Buradan sesleniyorum; öküz altında buzağı aramayın, buradan size ekmek çıkmaz. Kaybediyorlar. Artık, gelen dip dalgayı önlemek mümkün değil. Millet, Mehmet Özcan’ı göreve çağırıyor. Millet, sabırsızlıkla 31 Mart’ı bekliyor. Milletin arzusunu onlarda görüyor ama ellerinden iftira atmaktan başka bir şey gelmiyor.”

“BENİM EN BÜYÜK SPONSORUM HELVACIOĞLU’DUR”

Mustafa Helvacıoğlu’nun kendisiyle ilgili eleştirilerine cevap veren Çakır şunları söyledi:5 yıl sonrasının hesabını yapıyorsun diyor. Takmış kafayı bize. Sponsorlar ve 5 yıl sonra aday olacağımızı söylüyor. Öncelikle benim en büyük sponsorum Helvacıoğlu’dur. Ben bugün partimin politikalarını anlatıyorum ama o, Paşayiğit’te beni anlatıyor. Ben 100 binlerce lira versem böyle bir şovmene reklamımı yaptıramam. Benim en büyük sponsorum Helvacıoğlu’dur.

ÖZCAN: “HAYAT PAHALILIĞI HER GEÇEN GÜN ARTTI”

Konuşmasına, Ramazan Ayınız kutlu olsun. Hepimize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek başlayan Özcan, “5 yıl aradan sonra aranızda olmak büyük bir mutluluktur. Bizleri büyük bir coşkuyla karşıladınız. Teşekkür ederim. dedi.

Hayat pahalılığının her geçen gün arttığını ifade eden Mehmet Özcan, 100 TL bugün 10 TL, 200 TL ise 20 TL oldu. Ama çalışanın maaşları aynı oranda artmadı. Dolasıyla, 2002 Kasım’ından bu yana ülkeyi yöneten iktidar maalesef bizleri huzur ve refaha kavuşturacağına ülkemizi büyük bir borç batağına sürükledi. Bu yerel seçim ve 2028 yılına kadar iktidar değişmeyecek ama en azından bir ihtar verilir ve vatandaşı, emekliyi, yoksulu düşünmek zorunda kalırlar. şeklinde konuştu.

“5 YIL İÇİNDE, 5 LÜKS ARAÇ DEĞİŞTİRDİ”

Özcan sözlerine devam etti: 15 yıllık belediye başkanlığımda yalan söylemedim, haram yemedim, vatandaşın içinde oldum, tek başıma gezdim ve koruma kullanmadım. Mesai bittiğinde, belediyenin işi olduğunda çalışanımız aracı hazırlar ve giderdik. Ama işimiz yoksa, evime kendi aracımla giderdim. Ama şimdi sevgili kardeşim Mustafa bey, 5 yıllık süre içerisinde 5 lüks araç değiştirdi. Sevgili kardeşimiz, şuanda yalan makinesine dönüştü. Böyle olacağı 2019 yılı seçimlerinde kendini belli etti. Yenimescit Mahallesi’nde 5 yıl önce, 5 bin kişiyi işe alacağım demişti. Paşayiğit’te organize sanayi kurulunca hemen işe alınacağını söyledi ancak, 5 yıl geçti ve 1 kişi aldı mı? Organize sanayi bitti mi? Hayır.

“ANCAK BEN ÖLÜRSEM YERİME BAŞKASI GEÇER”

İzzetiye Mahallesi’yle ilgili yapılan imar planı hakkında konuşan Mehmet Özcan şunları söyledi: İmar planı hazırlandı ve utanmadan Mehmet Özcan’ın dönemindeki mecliste onaylandığını iddia etti. Ancak, imarın yapılması için 2018 yılında İller Bankası tarafından yapılması için yetki verdik. 2020 yılında gelen imarların uygulanması sürecinde biz değil, kendisi işin başında bulunuyor. 18 uygulaması 2022 yılında bitti ve yine Mustafa Helvacıoğlu başta bulunuyor. Vatandaşına yalan söyleyen bir başkan mı istersiniz yoksa doğruyu söyleyen bir başkan mı istersiniz? Mitinglerimize, 3 akşamımız daha var. Bugün buraya baktığımızda, bu iş bitmiş ve seçimleri alıyoruz. Sevgili kardeşimizi telaş sarmış ve geçen hafta bakan yağmuru oldu ama yine bir şey olmadı. Cuma günü toplu konut idaresi tarafından temel atılacakmış ama oranın daha imarı yapılmadı. Hep kandırmaca, hep yalan. İnsanın biraz yüzü kızarır. Ayrıca, Mehmet Özcan seçilirse, 2 yıl sonra bırakacak ve yerine birini geçirecek diyor. Ancak, ben ölürsem başkası yerime geçer.”

“YOLUNUZU VE DÜĞÜN SALONUNU YAPACAĞIM”

Özcan sözlerini şöyle tamamladı: 10 yıl önce yaptığımız yollarınız aynı şekilde duruyor ve değişen bir şey olmamış. Bunları şehir merkezinde olduğu gibi yapmaya söz veriyoruz. En büyük ihtiyacınız olan düğün salonunu yapacağım. Sizlerden partili partisiz hepinizin desteğini istiyorum. Keşke yalanları konuşacağımıza, yapacaklarımızı konuşsaydık. Ama karşı taraf bizleri buna itti. Sizleri seviyorum. Sevgi ve saygıyla, 5 yıl için oylarınıza talibim.”

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı ve CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday Adayı olan isimler de platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etmesinin ardından miting sona erdi. Kalabalık, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki miting alanından ayrılarak, Seçim Bürosu’na hareket etti.

CHP mitinglerine bu akşam İspat Cami’de Çamlıkent’te mitinglere devam edecek.

A8D1D87B 346A 49Af Bfbd Ee8D05D7B9C9