İzzetiye Mahallesi’nin imar, suda düşük tarife, doğal gaz, arıtma, düğün salonu, ulaşım, yol gibi sorunlarına çözüm sözü veren Özcan, “İzzetiye Mahallesi’nde Topçu Taburu’na giden ve adeta bir engelli koşu parkuruna benzeyen bu yolu, Sayın Komutanımız da tensip buyururlarsa o yolu yapmaya söz veriyorum.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle mahalle mitinglerine İzzetiye Mahallesi’nden devam ederken, kendisini “Baba hoş geldin” pankartları ile karşılayan İzzetiyelilere seslenen CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, sorunların çözümü için söz verdi.

Saat 21.00 sıralarında, Millet Caddesi’ndeki Gazi Evrenos KYK Yurdu önünden araç konvoyu ile İzzetiye Mahallesi’ne doğru yola çıkan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı ile yöneticileri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanları ve partililer, mahalle girişinde İzzetiye halkı tarafından, mahalle girişinde meşale ve çiçeklerle karşıladı.

ÇAKIR: “İZZETİYE’NİN BU YALANLARA KARNI TOK”

Kurulan sahneye çıkarak, mitingde, soğuk havaya rağmen İzzetiye Mahallesi meydanını dolduran kalabalığa teşekkür eden Anıl Çakır, İzzetiye’de 5 yılda verilen sözlerin tutulmadığını vurguladı. Verilip tutulmayan sözlerin arasında düğün salonu sözünün de yer aldığını hatırlatan Çakır, Ama artık İzzetiye’ye hakkını vermeye gelen adam gibi adam Mehmet Özcan ile geliyoruz. 31 Mart’ta basit bir yerel seçim yaşamayacağız. Tarımı hayvancılığı bitirdiler. Çalıştıkça daha da batmaya başladık. Ülkemizi mülteci yatağına çevirdiler. Kendi evlatlarımıza sunamadığımız geleceği kendi ikballeri için onlara sundular. ‘Yerli ve milliyiz’ diyorlar ama ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ dediler. 5 yıl önce sizlere nasıl yalan söyledilerse yine yalanlara başladılar. Ancak bu akşam görüyorum ki İzzetiye’nin bu yalanlara karnı tok. İzzetiye kararını vermiş. Bu soğukta bu meydanı tıklım tıklım doldurduysa İzzetiye kararını vermiş, Mehmet Özcan’a yetkiyi verecek.” dedi.

“31 MART’TA SANDIĞA GİTTİĞİNİZDE SİZLERE 10 BİN TL’Yİ REVA GÖRENLERİ DÜŞÜNÜN”

Emeklilere 10 bin TL maaş verildiğini dile getiren Anıl Çakır, 31 Mart’ta sandığa gittiğinizde, kendileri zevki sefa içerisinde yaşarken, sarayda 1 günde milyonlarca TL yerken, sizlere 10 bin TL’yi reva görenleri düşünün. Gençlerimiz bugün kendi ülkenizde geleceğinizi göremiyorsunuz. Artık tüm gençlerimiz umudu yurt dışında aramaya başladılar. 15 yıl başarı ile hizmet eden adam gibi adam ile yola çıkıyoruz. O’nun ile birlikte göreve talip olan pırıl pırıl 25 meclis üyesi adayımız var. Hepsi alanında uzman kişiler. 5 tane il genel meclisi üyesi adayımız var. Onlar da kırsaldaki sorunların çözümü için çalışacaklar. 31 Mart’ta sizlerden destek istiyorum.”

Daha sonra alanı dolduran kalabalığa hitap eden Mehmet Özcan, Ramazan Ayı’nın hayırlar getirmesini temenni ettiği kalabalığa, kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. İzzetiye ile mahalle olmadan önce ilgilenmeye başladıklarını vurgulayan Özcan, “Daha sonra belediyeye katıldığınız için size ayrı şebekeden su getirdik. Bizim dönemimizde Keşan’da en ucuz suyu bu mahalle alıyordu. Daha sonra nasıl yaptılarsa, Kadıköy Barajı’ndan gelen ana boru hattına saplama yapıp, sizlere şehir içerisindeki aynı tarife ile faturalar gelmeye başlamış. Bu durumu değiştireceğim. Size söz verdiğimiz gibi altyapıyı, kanalizasyonu yaptık. İhtiyacınız olan doğal gazı getireceğim. Söz verdim yaparım. Kanalizasyonun uç noktasına arıtma yapacağım. Keşan’ın her noktasında olduğu gibi burada da düğün salonunuz yok. Sizlere düğün salonu yapmayı taahhüt ediyorum.” şeklinde konuştu.

İŞÇİLER İLE GÖRÜŞMEYE GİTTİĞİMİZDE, SAAT 13.00’Ü 1 DAKİKA GEÇTİĞİNDE TUTANAK TUTACAKLARINI SÖYLEMİŞLER”

İzzetiye’de geçen 5 yıl içerisinde bazı makyajlar yapıldığını belirten Özcan, şunları söyledi; Göreve geldiklerinde bazı makyajlar yapılmış. Ancak imar planlarının öncesinde yapıldı bunlar. Ondan sonra nasıl bir 18 uygulaması yapmışlarsa hepiniz bundan muzdaripsiniz. Mülkiyet para demektir. İşin içerisine para girdiğinde kimse kimseyi tanımayabilir. İmar planlarınızı yeniden gözden geçireceğim, mümkün olduğu kadar eski durumuna getirmeye gayret göstereceğim. Şimdiye kadar en çok kalabalığın toplandığı bu meydana bir Atatürk büstü talebiniz varmış. Onu yerine getireceğim. Keşan merkeze o kadar yakınsınız ama akşam saatlerinde şehir merkezine ulaşım sıkıntısı yaşadığınızı gördüm. Göreve geldiğimin ilk haftasında bu işi çözeceğim. Keşan’ın başında öyle bir yönetim var ki yukarıdan aşağı yalan rüzgarı. 5 yıl önce Yenimescit Mahallesi’nde ‘5 bin kişiyi işe alacağız’ denildi. Tüm yalanlarını çürüttüm. Belediye çalışanlarının toplandığı kademe dediğimiz bir yer var. 2019 seçimlerinde işçiler ile görüşmek istedi biz de ‘Tabii ki’ dedik. Ancak biz işçiler ile görüşmeye gittiğimizde, saat 13.00’ü 1 dakika geçtiğinde tutanak tutacaklarını söylemişler. İşçilerimize tehditler yağdırıyorlar. Ben kendisine rahat rahat gezsin diye izin vermiştim.”

“GREYDERLERİMİZ, MAKİNELERİMİZ NE GÜNE DURUYOR”

Özcan, makamını ilkokul öğrencisi Ceren Şen’e devretti Özcan, makamını ilkokul öğrencisi Ceren Şen’e devretti

Sözlerinin son bölümünde, İzzetiye Mahallesi’nde bulunan Topçu Taburu’na giden yol ile ilgili de konuşan Mehmet Özcan sözlerini şöyle tamamladı: “İzzetiye Mahallesi’nde Topçu Taburu’na giden ve adeta bir engelli koşu parkuruna benzeyen bu yolu, Sayın Komutanımız da tensip buyururlarsa o yolu yapmaya söz veriyorum.” derken, çiftçilerin bozuk yollar nedeniyle tarlalara gidemediklerini iletmesiyle ilgili şunları söyledi; “Greyderlerimiz, makinelerimiz ne güne duruyor. Derdinizi, sorununuzu rahatlıkla bana çok rahat ulaşabilirsiniz. Çünkü ben de bir köylü çocuğuyum, sizlerden birisiyim. Hepinize çok teşekkür ederim.

BELEDİYE MECLİSİ VE İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYLARI İSİM İSİM TANITILDI

Yapılan konuşmaların ardından, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı. Miting burada sona erdi. Özcan, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayarak tek tek fotoğraf çektirdi.

Ozcanizzetiyehaber