ERDOĞAN DEMİR

Yapılan açıklama şöyle; “Kökleri Tarihimizin derinliklerine, dalları geleceğe uzanan gölgesinde Türk Milletinin ve Milliyetçilerinin güven ve huzur bulduğu ulu bir çınardır Milliyetçi Hareket Partisi. 55 yıl önce1969 yılının 8 -9 Şubat’ında Adana’da kiralanan bir spor salonunda Türk Milliyetçilerinin Siyasal arenada yer alma ihtiyacıyla başlamış bir yolculuktur bu.

Tarihten geleceğe giden yolculuğun son yüz yılında söz sahibi olmuş Türk milliyetçilerinin son 55 yılına damgasını vurmuş Milliyetçi Hareket Partisi'nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık nedeni, Türk Milletinin iktisadi, siyasi ve askeri olarak dünyada lider ülke olması milli bekanın devamını sağlamaktır. Bu, büyük Türk milletinin elden ele taşınan mukaddes bir emaneti ve her neslin diğerine devretmek zorunda olduğu bir ata yadigârıdır.

Biz, dünyanın en gözde ve en zorlu coğrafyasında yaşayan ve bundan böyle de yaşamak zorunda olan bir milletiz. Ama hep birlikte bu gerçeklerle daha güzel bir gelecek inşa edebileceğimize inananlarız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz 55 yıldır bunun için varız, bunun içinde var olmaya devam edeceğiz. 55 yıl önce İmkânsız gibi görülen bu yolculuk, başta kurucu Genel Başkanımız Başbuğ Türkeş Bey olmak üzere, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve onların izinden giden kadroların inançları ile bugünlere gelmiştir. Çay paralarının bile ödenmekte müşkülat yaşandığı, bıçak  gibi ayazlarda iki kişinin bir paltoyu paylaştığı, yurt  odalarında ve dumanlı kahvehanelerde heyecanlı tartışmaların yapıldığı; Tükenmeyen bir heyecanla çarpan yüreklerde milletimize yükseliş yolları aranırken mükâfatının çile ve meşakkat olduğu bu davanın, ülkü erlerinin nezdindeki yegâne kazancı; Müsterih olmuş bir vicdan, yerine getirilmiş milli bir görev, Milletimize ödenmiş bir borç, değişmeye kimsenin gelmediği ‘Vatan Nöbeti’nin haklı gururu, Bir hilal uğruna toprağa düşmüş fidanlara okunan Fatiha’nın huzuru ve Allah katında ulaşılmış şehadetten başka hiçbir şey değildir. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in dediği gibi; Milliyetçi Hareket Partisinin hiç kimseye diyet borcu yoktur. Başkaları gibi, zihinlerimiz ipotekli, heyecanlarımız rehinde, yüreklerimiz mühürlü değildir. Neye inanırsak onu söyleriz. Ne görürsek onu anlatırız. Göründüğümüz gibi oluruz, olduğumuz gibi de görünürüz. Milliyetçi Hareket gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk Milletinden alır. Türkiye'nin iyiliğine olmadığına inandığı her hareket karşısında tek başına da olsa sonuna kadar durur. Türk Milliyetçileri, horlanmıştır, suçlanmıştır, baskıya maruz kalmıştır. Ama Türkiye sevdası yüreklerinden silinmemiştir. Türk Milliyetçileri, mağdur olmuştur, sıkıntıya düşmüştür. Ama hiçbir zaman mağlûp olmamıştır. Son olarak şunu belirtmek isteriz ki; Gecen 55 yıllık zaman sürecinde zaman zaman bazı mihrakların Milliyetçi Hareket Partisi bitmiştir söylemlerine karşı bu söylemleri dillendirenler ve partilerinin birçoğu Türk siyasi tarihinden silinmişken Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milletinle birlikte dimdik ayaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milletinin Son kalesidir. Cehennem buz tutana kadar da Türk Milletinin son kalesi olarak ayakta kalacaktır"