HABER MERKEZİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keşan İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, geçtiğimiz günkü grup toplantısındaki konuşmalarına karşı bir açıklama yaptı.

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iftira ve yalan atmada sürekli zirve yeniliyor. Her seferinde, “Artık bundan kötüsü olmaz!” derken, kısa süre sonra eskilerini aratacak yeni bir iftira ve yalanla ortaya çıkıyor.Kılıçdaroğlu’nun, güya hükümeti eleştirirken devleti ve uyuşturucu ile mücadelede büyük başarılar elde eden kuruluşları töhmet altında bırakması, “haddini aşmakla” izah edilemeyecek ve ucu ihanete kadar varacak bir aymazlıktır.

Polis, jandarma ve istihbarat başta olmak üzere, devletimizin konuyla ilgili tüm birimlerinin son yıllarda uyuşturucu ile mücadelede elde ettiği başarılar ortadadır. Bu başarılar vatanseverleri gururlandırırken; içeride ve dışarıdaki Türkiye düşmanlarını ziyadesiyle rahatsız etmektedir. Kılıçdaroğlu’nun son yalanının, PKK’nın uyuşturucu ticaretine darbe üstüne darbe vurulması sonrasında zuhur etmesi nasıl bir tesadüftür anlamak mümkün değil! Kılıçdaroğlu’nun, “uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığı” şeklindeki iftirasının altında yatan sebep, PKK’nın uyuşturucu kanallarının kesilmesi olabilir mi acaba! Kahraman ordumuzun PKK itlerine karşı verdiği mücadeleye, “Kimyasal silah kullanılıyor!” diye gölge düşürülmeye çalışılmasının hemen ardından, “uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığı” iftirasının gündeme gelmesi de ibret alınacak bir rezalettir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de dikkat çektiği gibi; “Davul Kılıçdaroğlu’nun boynunda, tokmak ise başkalarının elindedir.” Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda, bırakın 6+1’li masayı, partisinden bile destek alamayan Kılıçdaroğlu, düştüğü belirsizlik ve çaresizlik girdabında çırpınmaktadır. Bir yandan dışarıda hamburger yeyip kapı kapı gezerek destek ararken, içeride ise “atarlı ergen” tavırları ile züccaciye dükkanına girmiş fil gibi ortalığı kırıp dökmektedir. Kılıçdaroğlu şunu iyi bilmelidir: Ne bu millet ne de MHP, PKK’nın hamiliğine soyunan ve devleti karalamaya çalışanlara meydanı bırakmayacaktır. Polis, jandarma ve istihbaratımızın, uyuşturucuya karşı “canları pahasına” verdiği mücadelenin yılmaz savunucusu ve destekçisi olacağımızı da ilan etmekten onur duyuyoruz.

Son olarak şunu da hatırlatmak isteriz: Devlet uyuşturucu ile mücadele için yoğun çaba harcarken, yaklaşık 2 yıl önce, “uyuşturucu ticareti yapandan vergi alınması” gibi garip bir öneride bulunan Kılıçdaroğlu’dur.”