MHP’li bir grup partilinin gazetemizin dünkü sayısında yayınlanan “Seçim bitti ittifak bitti mi? Seçim bitti, Cumhur İttifakı dağıldı mı?” başlıklı haber ile ilgili olarak MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan yazılı açıklama yapıldı.

HABER MERKEZİ

Yapılan yazılı açıklama şöyle;

08 Mayıs 2023 tarihli Medya Keşan Gazetesi’nde  partimize gönül ve oy vermiş arkadaşlarımızın seçimler sonrası gözlemledikleri ve haklı olarak merak ettikleri konularla ilgili bazı sorularını ve görüşlerini yerel basın aracılığı ile kamuoyunla ve Keşanlı hemşerilerimizle paylaştıklarını gördük.

 Gerek partili arkadaşlarımızın, gerekse partimize teveccüh gösterip seçimlerde tercihini partimizden yana kullanan hemşerilerimizi bilgilendirmek adına belirtmek isteriz ki; MHP Keşan İlçe Başkanı ve Yönetimi görevinin başındadır. “Seçim bitti!” diyerek kenara çekilmemiz söz konusu değildir. Kurumsal kişiliğimize yapılan davetlere her zaman, partimizi temsilen icabet ettik ve etmeyi sürdüreceğiz. 

Özellikle öğrencilerimiz, gözbebeğimiz ve geleceğimizdir. Davet edildiğimiz okul etkinliklerine katılmamamız asla mümkün değildir. İbrice’de gerçekleştirilen “Dünya Çevre Günü” etkinliği ise AK Parti Keşan İlçe Başkanı tarafından, İlçe Başkanımız Adnan İnan’a bildirildi fakat etkinliği düzenleyen kuruluş AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı olmadığı için, “Misafirin misafiri olmaz.” düşüncesi ile katılmadık. Etkinliği düzenleyen kuruluş davet etmiş olsaydı seve seve katılırdık. Üyelerimiz ve Keşan halkı emin olsun ki; ilçemiz için yapılan-yapılacak her hizmetin ve gündeme gelecek her gelişmenin takipçisiyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanımıza karşı tutumu ve duruşu nettir. Bu da bizim için yeterlidir. Başında olduğu gibi sonuna kadar, kimse kalmasa bile “Cumhur İttifakı” ruhuna uygun hareket edeceğiz. Bizim için, seçim sonrasında bazı şeylerin değişmesi söz konusu değildir. Partimizin ilkeleri ve Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda duruşumuz ve çizgimiz bellidir. Bazı siyasi kişi ve kuruluş yöneticilerinin tutumlarına göre yön almayız. Küçük siyasi hesaplarla işimiz olmaz. 

Şimdiden, önümüzdeki yerel seçimler için hazırlıklara ve çalışmaya başladık. 14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen seçimlerin öncesini, sürecini ve sonuçlarını değerlendirdiğimiz raporumuzu, Genel Merkezimize sunmak üzere hazırlıyoruz. “