ERDOĞAN DEMİR

Toplantıya CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Demokrat Parti İlçe Başkanı Şaban Balkanlı, Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz,  DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanı Kerem Harmanlı katılırken, toplantıya gelirken aracına çarpılan Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler ise son dakika da katılamadı.

Saat 14.00’te başlayan toplantıda ilk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, basın mensuplarına hoş geldiniz diyerek şu konulara dikkat çekti.

İKI FARKLI TÜRKİYE’Yİ OYLAYACAĞIZ. 

Özdilek, 3 gün sonra çok önemli bir seçim olacağını ya da seçim değil, bir referandum olacağını belirterek, şunları söyledi: “İki farlı Türkiye’yi oylayacağız Pazar günü. İki farklı Türkiye ile ilgili karar vereceğiz. Yaklaşık 10 yaşından sonra ihtilaldan sonra olan seçimleri hatırlıyorum. Hayatımda hiç bu kadar kirli bir seçim dönemi, kirli propaganda süreci, bu kadar karalama, gerçek olmayan yalanların bir arada olduğu seçim dönemi görmemiştim. Üstüne üstlük bunu yapanlar tarafından itiraf edildiği bir dönem akla hayale alınmayacak montajlı videolar var. Maalesef bu konuyla ilgili çok üzgünüz. Biz hiçbir zaman o seviyeye inmeyeceğiz. Ama aklı karışan veya acaba diyen vatandaşlarımız için birkaç bir şey söylemek gerekiyor.”

BUNLARI YAPANLARIN YANINDA MISINIZ? YOKSA MİLLET İTTİFAKI’NIN MI YANINDASINIZ?

“Mesela bizi terör örgütleri ile PKK ile yan yana koyan, sürekli bu şekilde karalamaya çalışan ve maalesef ki halkımızın bir kısmının da aklını karıştıran bir yalan zinciri var.

Şimdi soruyoruz. 

PKK terör örgütü ile Oslo’da kim pazarlık yaptı? Kemal Kılıçdaroğlu mu?

Kim terör örgütünün şarkıcısı ile şarkı söyledi? Kılıçdaroğlu mu?

Kim terör örgütü mensuplarını otobüs üstünde zurna ile alayla karşıladı? Biz mi karşıladık?

Kim 34 askerimizin katili interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıp bir belediye seçimi için oy istedi? Biz mi istedik?

Kim terörist başının mektubunu yine TRT’de belediye seçimi için haksızca iptal edilen seçim için okuttu.

Kim FETÖ elebaşına bu teröriste gel bitsin bu hasret dedi?

Ne istediler de vermedik dedi? Biz mi dedik?

Sevgili halkım sevgili Keşanlılar, kim bu terörist için olimpiyatlar düzenleyip, Atatürk’ün fotoğrafını çıkarıp para bastırdı.”

BUNLARIN HEPSİ 20 YILLIK İKTİDAR DÖNEMİNDE YAPILDI

Bunların hepsinin bu 20 yıllık iktidar döneminde yapıldığını belirten Özdilek, konuşmasına şöyle tamamladı:  “Maalesef bu kişilerle kol kola olan kendileridir. Bizim liderimiz Cumhurbaşkanı adayımızın bu kişilerle 1 tane dahi fotoğrafı yoktur. Bunların yüzlerce videosu fotoğrafı var. Halkımızın bunu doğru değerlendirmesini istiyoruz. 

Bu yetmezmiş gibi bir de üstüne üstlük, Anayasa’nın ilk dört maddesinin kaldırılmasını isteyen bir parti ile resmi olarak ittifaklarına aldılar. Anayasa’nın ilk 4 maddesi ne diyor? 

1-Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir cumhuriyettir.

2-Türkiye Devleti toplumun huzuru, dayanışma ve adalet anlayışı, eşit insan haklarına saygılı Atatürk milliyetçiliğine bağlı bir devlettir. 

3-Türkiye devleti ülkesi ve milleti ile bir bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir, bayrağı Ay Yıldızlı ay bayraktır. Milli Marşı İstiklal Marşı’dır, Başkenti Ankara’dır.

4- Bu 3 madde değiştirilemez.

Bunların değiştirilmesini isteyen bir parti Cumhur İttifakı’nın içinde, onlar milliyetçi vatansever biz terörist. İnsanlarla dalga geçmeyin bırakın, yeter artık. 

Şimdi soruyoruz;  Depremde çadır satanlarla mı berabersiniz? Hudut namustur diyen 

Bizimle mi? 

10 milyon mülteciyi içeriye alanlarla mı? Yoksa 1 yılda bunları göndereceğini söyleyen bizlerle mi berabersiniz?

Gaffar Okkan’ın katledenlerle mi berabersiniz? Yoksa demokrasiyi insan haklarını savunan Millet İttifakı ile birliktesiniz?

Kendinize bunu sorun.

Andımızı ırkçı bir söylem diye kaldıranlarla, şehidimize kelle diyenlerle mi, hatta bunu kaldırdığı için ittifakında yer alan partinin de uygun gördüğü insanlarla mı berabersiniz? Yoksa bizimle mi?

Andımızın neresinden rahatsız oluyorsunuz.

Ülkesini ve devletini sevenleri 28 Mayıs Pazar günü sandığa davet ediyoruz.

Ayrıca 26 Mayıs Cuma günü akşamı saat 20.30’da Kent Müzesi önünden başlayıp, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde sona erecek tüm Millet İttifakı ortaklarımız ile bölge halkımızın da katılacağı iktidar yürüyüşüne tüm halkımızı davet ediyorum.”

Özdilek’ten sonra konuşan Balkanlı da, Sevgili basın mensupları, bugüne kadar olanlar ve yaşananlar ve bundan sonra yaşanacaklar için fazla söze gerek olmadığını belirterek “Kemal Kılıçdaroğlu kazanamadığı takdirde 6’lı masadaki partililerimizden ve İYİ Parti’den seçilen milletvekillerimizin olması hiçbir işe yaramayacaktır. Bizler Millet İttifakı olarak Kemal Kılıçdaroğlu seçilemediği takdirde iktidar olunamayacağını iyi bilmekteyiz. Öyleyse can pahasına mücadele etmeli ve 28 Mayıs’ta seçimi kazanmalıyız. Meselemizin Memleket meselesi olduğuna inanarak sandıklara gitmeliyiz. Sandıklara sahip çıkarak adeta referandum şekline dönüşen bu cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk seçiminin kazanılmasında inşallah üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.”

HALKIMIZ DEMOKRASİDEN VE AYDINLIKTAN YANA MI YOKSA OTOKROSİ VE KARANLIKTAN YANA MI OY KULLANACAK?

 Balkanlı, Cenabı Allah’ın doğrunun yanında olduğuna vurgu yaparak, açıklamasını şöyle tamamladı: “Doğru yoldan yürüyenlerin görünmez orduları vardır.. Aslında şunu da belirtmekte fayda görüyorum. Aslında mesele gayet basit, efendisinin sarayı ve servetiyle gurur duyan köleler mi? Yoksa iradesi kendi elinde karnı tok, sırtı pek özgür bireyler mi olacağız işte bunun seçimini yapacağız. 28 Mayıs’ta yapılacak bu seçim Cumhurbaşkanlığı seçiminden öte bir referandumdur. Demokrasiden ve aydınlıktan yana mı? Yoksa otokrasi ve karanlıktan yana mı? olduğumuza karar vereceğiz. 

Sandığa gitmeyeceğim oy kullanmayacağım diyen vatandaşları, kardeşlerim oy kullanmak senin vatandaşlık görevindir. Sandığa git ve ülken, milletin, demokrasi, adalet ve liyakat için oy kullan. Zira sonra istesen bile oy kullanacak bir sandık bulamayabilirsin. Tercih sizin,  bizler için tek derdimiz memleketimiz, milletimiz, gençlerimiz ve geleceğimiz olacaktır. 

6’lı masanın bileşenlerinin değerli genel başkanlarının bu seçim çalışmalarını ve bunun altında çalışan komisyonları gayretleri ve emekleri için kutluyorum. Bu ortak çalışmaları 28 Mayıs Pazar günü inşallah meyvesini verecektir.  Bu itibarla diyorum ki ve temenni ediyorum. Sloganımızı da şu şekilde yapmak istiyorum. CHP lideri 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ülkemiz ve milletimize iyi demokratlar  ile deva ve saadet gelecekir. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Balkanlı’dan sonra söz alan Ersöz de, 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçime herkesi oy kullanmaya davet ederek, “Cumhuriyet kazanımı ve birimi olan ne varsa bu 21 yıllık hükümet döneminde satıldı ve son olarak elde avuçta bir şey kalmayınca bizim üzerimizde taşımaktan onur ve gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti kimlik karlarını düzmece Gayrimenkul ekspertizleri ile 40 bin dolar 50 bin dolara karaparacılar ne olduğu belirsiz sığınmacılara verdiler.” dedi.

BU KİMLİK KARTINDA 100 BİNLERCE ŞEHİDİMİZİN KANI VAR

Cebinden kimliğini çıkararak bu kimlik kartında 100 binlerce şehidimizin kanı olduğunu belirten Ersöz, “Benim de ailemde Çanakkale savaşında şehit olmuş insan var. Bu insanlar bu kimlik kartının namusu için Türkiye Cumhuriyetinin bekası için şehit olup toprağa gittiler.

dolayısıyla bu kutsal toprakları 40 bin dolara 50 bin dolara ne olduğu belirsiz kişilere pazarlayan Kemal Kılıçdaroğlu değildi.

Bu kimlik kartlarını sadece bir kağıt parçasıymış gibi dağıtan Kemal Kılıçdaroğlu değildi.

Bunların hesabını vermesi gerekenler bugün kalkmış montaj videolarla bizleri terör örgütüyle yan yana göstermeye çalışıyorlar. Hepimizin vatanperverlik anlamında milliyetçimizden kimse şüphe edemez

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Ersöz’den sonra söz alan Harmanlı da 28 Mayıs Pazar günü yapılacak 2.tur seçimlerine tüm vatandaşları davet ederek, “Ayrıca yarın akşam yapılacak olan İktidar Yürüyüşü’ne tüm vatandaşları da ellerindeki Türk Bayrağı ile bekliyoruz” dedi.

Harmanlı’dan sonra söz alan Sarıkeçe de, günlerdir bunu temcit pilavı gibi bahsetmekten utandığını belirterek, “Çünkü arif olan anlar. Genel başkanlarımızın söylediği gibi bu bir referandum, bu artık bir Cumhurbaşkanlığı seçiminin ötesine geçmiş.” dedi.

REZALETİN DEVAMINI MI? YOKSA BİTMESİNİ Mİ? İSTİYORSUNUZ

Bu ülke insanlarının ve paydaşlarının 28 Mayıs’ta karar vereceğini dile getiren, “Son yıllarda gördüğümüz rezaletin devamı mı? Yoksa bitmesi mi? Bu referandumun sonunda insanlar karar verecek. Bir referandum olacak. Uğruna bedel ödenmiş kan dökülmüş, Ulu Önderimizin yazdığı Gençliğe Hitabede yıllar öncesinden bugünleri görmüş. Bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Marifet 80 sene öncesinden bugünleri görmek,  İftiraya uğrayan biziz maalesef, bunun suçlusu da Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün İttifak paydaşlarına bölüştürülüyor. Bizler biliyoruz abdestimizden şüphemiz yok çok şükür ama istiyordum yerelden bölge, ülke gündemine kadar bir araya gelip biz PKK’lı değiliz, HDP’li değiliz gibi saçma sapan cümlelerle kendimizi anlatmak gereği duyuyoruz. Yapan eden kendileri bu rezaleti Habur’undan tutun Oslo’suna kadar her türlü haltı yiyen o, onlar ama yine vatansever, yine milletini seven, bekasını seven onlar. Diyecek laf yok bunun kararını 28 Mayıs’ta halk sandıkta verecek. Ben buradan genç kardeşlerimi seslenmek istiyorum, sizlerin beklentileri ver sizlerin umutları var. Kahretsin umutlarınızı çaldılar biliyorum bir araba bir ev bunlar hayal olmuş. Evlenmek hayal olmuş görüyorum. 30 kilometre de ileride kahkahalar atan bir ülke gençliği var. Karar vereceksiniz, bu bir kader değil, bunlar tercih meselesi. İnsanlar yanlış tercihte bulunabilirler. Ama önemli olan yanlış tercihin farkına varıp, bu yarıştan geri dönmektir. Biz bunu başarabilirsek, biz bunun niyetine girebilirsek, biz bunun idrakinde olabilsek, biz bunu değiştirebiliriz. Pazar günü yapılacak seçimde sandığa sahip çıkın. Cumhuriyetimizi korumak adına sahip çıkın. Cuma akşamı yapılacak bayrağını, devletini, milletini, ülkesini seven herkesi İktidar Yürüyüşü’ne davet ediyoruz. Elimize al bayrağımızı alıp bu yürüyüşte buluşalım. Vatanını, milletini seven herkesi defansa davet ediyorum. Ne Mutlu Türküm diyene! İnşallah aklı selim galip gelecek.”