MEHMET AYTAÇ

Medya Keşan Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam, Editör Mehmet Aytaç ve Haber Sorumlusu Erdoğan Demir ile görüşen Kerem Harmanlı; “Millet ittifakı olarak gençlerimizin yanındayız. Gençlerimizin sesi olma gayretindeyiz” dedi. 

“ÇOCUKLARIMIZI UMUTLA OKUTUYORUZ SONUÇ; HÜSRAN”

Ailelerin, çocuklarını yetiştirip eğitim almaları için bir çok fedakârlıkta bulunduğunun altını çizen Harmanlı; “Bir çocuk yetiştirmek kolay mı? Çocuk okutmak kolay mı bu devirde!

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite. Kolay mı okutuluyor bir çocuk? Biz anne, babalar niçin çırpınıp duruyoruz, gençlerimiz niçin çabalıyor okusunlar diye, iyi bir gelecek, mutlu ve huzurlu yarınları olsun. Kendilerine, vatana, millete faydalı işler yapsınlar diye okutmuyor muyuz çocuklarımızı? Sonuç; hüsran! Kolay mı okutuluyor bir çocuk bir düşünün! Barınması, Beslenmesi, Ulaşımı, iletişimi kolay mı çocuk okutmak. Sonuç, hüsran!” şeklinde konuştu. 

“BİNLERCE NİTELİKLİ GENCİMİZ İŞ BULAMIYOR”

Harmanlı, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Okuyor gençlerimiz, okullardan mezun oluyorlar iş bulamıyorlar. İş yoksa niçin okul var. Okul varsa neden iş yok. Sonuçta her yıl binlerce nitelikli gencimiz iş bulamıyor.  Bir tarafta işverenler, kendi iş kollarına göre nitelikli işçi bulamıyor. Bir diğer tarafta gençlerimiz, kendi almış oldukları eğitim niteliğine göre iş bulamıyor. Neymiş uçuyoruz öyle mi? Bir dönem daha istiyorsunuz öyle mi? Diyelim ki iş buldu gencimiz, Kirasını, elektrik, su, doğalgaz, beslenme, ulaşım giderlerini karşılayabilir mi tek başına. Geçindirebilir mi kendi kendini, ev bark nasıl kuracak bu çocuklar. Hasır üstünde mi otursun gençlerimiz. Bunu mu istiyoruz?”

“YEDİĞİM ZEYTİNLERİ Mİ SAYIYORSUN?”

Harmanlı, ekonomi ile ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirdiği açıklamasını; “Diyeceğimiz günlere geldik farkında mıyız? Satın aldığımız zeytinin ambalajlarını, incelemenizi istirham ediyorum. İnternet sitelerinden de bakabilirsiniz. İçerisinde kaç adet zeytin olduğu yazıyor. İnceleyin lütfen! 1 tek zeytin tanesi 0,5 TL, 1 TL, 1,5 TL olmuş. Peki peynir, yumurta, patates, soğan… Bir dönem daha istiyorsunuz öyle mi?” şeklinde bitirdi.