ERDOĞAN DEMİR

Keşan’da Minibüs duraklarının araçlar ve otomobiller tarafından işgal edilmesi artık normal karşılanır hale gelmişken çöp konteynerlerinin de artık durakları işgal etmeye  başladığı gözlendi.

Vatandaşlar “Artık olmaması gerekmesine rağmen duraklara araç park edilmesine alıştık ama Keşan Belediyesi’ne ait Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çöp konteynerlerinin minibüs duraklarını engellemeye başladığını da yeni görüyoruz.

Büyük Cami Mahallesi, İsmail Saraç Caddesi’ndeki minibüs durağının önüne konulan çöp konteynerleri 1 haftadan bu yana durağı kapatırken, minibüs sürücüleri de yasal olmamasına rağmen inmek isteyen vatandaşları da durakta duramadıkları için başka bir müsait yerde indiriyor.

Vatandaşlar, "Sayın yetkililer lütfen bu tür konulara dikkat etsinler ve belediye olarak durakların yerini işgal edecek hareketlerden kaçınsınlar. Tam 1 haftadan bu yana İsmail Saraç Caddesi’ndeki bu durum devam ediyor. Bu nasıl iştir? Anlayamadık. İnşallah bu konteynerler kaldırılır ve minibüslerde durakta durabilir." şeklinde konuştu.