HABER MERKEZİ

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) 25 Ağustos 2023 Cuma günü TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Sınavları’ gerçekleştirdi. Keşan TSO ve TOBB MEYBEM işbirliğinde düzenlenen, teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı sistem ile uygulanan Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavları tamamlandı. Keşan TSO Meclis Üyesi Atakan Tokmak, sınav sonrasında açıklamalarda bulundu.

Tokmak: “KEŞAN TSO OLARAK Mesleki Eğitimlerimizi Her Sektörde ve Alanda Düzenlemeye Devam Ediyoruz”

Keşan TSO Meclis Üyesi Atakan Tokmak, konuyla ilgili şunları söyledi: “2018 yılında ikinci el alım satım, galericilik sektöründe hayata geçirilen yönetmelik ile birlikte birçok değişiklik yaşandı. Odamızda galericilik sektöründe faaliyet gösteren üyelere, galericilik yapan ve yapmak isteyen adaylara belirli zamanlarda ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Yeterlilik Sınavları’ düzenliyoruz. Yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz sınavlar sonrasında başarılı olan birçok adaya ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesini’ takdim ediyoruz. Odamız bünyesinde TOBB MEYBEM işbirliğinde 2018 yılından itibaren 200 kişinin üzerinde adaya galericilik alanında mesleki yeterlilik belgesi sağladık. Beş yıl geçerliliği olan ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesini’ alan adayların ve bölgemizde galericilik yapan üyelerimizin, Valilik ve/veya Belediyelerin belirlediği kriterler çerçevesinde ruhsat ve yetki belgeleri almaları gerekmektedir. Son yıllarda galericilik sektöründe yaşanan yoğunluk sebebiyle meslekte bazı olumsuzluklar meydana gelmektedir. Yeni geliştirilen yönetmelik ve sistem sayesinde bu gibi sorunların ortadan kalkacağına inanıyoruz. Böylelikle yapılan her meslek daha verimli ve nitelikli bir şekilde yapılacaktır.” dedi.

oda üyelerimize, üye çalışanlarımıza ve bölgemize hizmet ediyoruz

Keşan TSO olarak mesleki eğitimleri her sektörde ve alanda düzenlemeye devam ettiklerini belirterek Keşan TSO Meclis Üyesi Atakan Tokmak, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu kapsamda galericiliğin yanı sıra; Emlakçılık, Hijyen, İlk Yardım, Dış Ticaret, Ön Muhasebe, Grafik Tasarım, Bulgarca Dil Kursu, Yunanca Dil Kursu ve Girişimcilik gibi birçok alanda mesleki eğitimler ve sınavlar düzenliyoruz. Yıl içerisinde düzenli olarak yaptığımız mesleki eğitimler ile oda üyelerimize, üye çalışanlarımıza ve bölgemize hizmet ediyoruz. Böylelikle kişilerin mesleki alanda kendilerini geliştirmelerine ve nitelik kazanarak istihdamına katkı sağlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için odamızın telefon numaralarından (0284) 714 11 37 – 0555 964 06 75 iletişime geçebilir, sosyal medya hesapları ve www.kesantso.org.tr web sitesiden takip edebilirsiniz.”