Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitingleri kapsamında Aşağı Zaferiye halkıyla buluştu.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, belediye meclis üyesi adayları, il genel meclis üyesi adayları ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Mitingde konuşan Kılınç, 15 yıllık işi 5 yılda yaptıklarını ifade ederek, “Cumhur İttifakı olarak Keşan’a çok iyi hizmetler yaptık. Bu, iktidarımızdan gelen hibelerle, başkanımızın çalışkanlığıyla, Cumhur İttifakı’nın günde 20 saat çalışmasıyla, Keşan’ın çehresini değiştirdik. Daha da çok işler yapacağız inşallah. 31 Mart seçimlerine 6 gün kaldı. 6 gün sonra sizlerin de takdiriyle Keşan’ı il seviyesine getirmek istiyoruz. El değmemiş hiçbir mahallemiz kalmadı. Daha 6 büyük projemiz var.  O yüzden, 31 Mart’ta bir 5 yıl daha için destek istiyoruz. Hız kesme Keşan diyoruz. Daha yapacak çok işimiz var.”

Kılınç’ın ardından konuşan İnan ise “5 yıl boyunca Keşan’da çok yol ilerledik. Hiç durmadan hizmet aşkıyla yürüdük. Şimdi bir dönem daha sizlerden destek istiyoruz. Yine hep birlikte Keşan’ın enerjisi için koşalım” şeklinde konuştu.

“HİZMET İÇİN GELİYORUM!”

Mitingde vatandaşlara konuşan Mustafa Helvacıoğlu, miting alanı çevresinde bulunan vatandaşları da selamlayarak, “Benim ayrı gayrım yok. Ayrışmam yok. A parti B parti ayırdığım yok. Benim için herkes, Keşan Belediyesi’nin hemşerisidir. Bu mahalleden az oy aldığımızı söylüyorlar, doğrudur; ama ilk önce bu mahalleye hizmet ettim. 15 senedir yolları yapılmamıştı. Bizim köy yollarımız daha güzeldi. Biz yaptık. Demek ki işi uzmanına vereceksin” dedi.

Halka hitabına şimdiye kadar hizmet siyaseti yaptığını ve bundan sonra devam edeceğini ifade eden Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “Gelibolu’ya, İpsala’ya, Edirne’ye gidin. Ne diyorlar biliyor musunuz? ‘Gidin Keşan’ı görün’ diyorlar. Böyle seçim kampanyası yapıyorlar. Komşularımız değişimi çok iyi görüyorlar. Rakiplerimiz ise, ne çamur atacaklarını bilemiyorlar; ışıklandırdığımız caddelerimiz için çok elektrik faturası ödediğimizi söylüyorlar. Çamur bize yapışmaz. Allah’ın izniyle maçın ikinci yarısında da, ‘Nerede kalmıştık?’ diyerek devam edeceğiz. Ben başkanlığı meslek olarak görmedim, belediye başkanlığına kendim için gelmiyorum. Hizmet için geliyorum.”

“HİZMETİ DURDURAMAYACAKLAR!”

Geçtiğimiz 5 yıl içinde yapılan icraatlar ile Keşan’ın prestij kazandığını belirten Cumhur İttifakı adayı Helvacıoğlu, hükümet desteğini her zaman hissettiklerini ifade ederek, “Yaptıklarımız burada, rakip başkan adayının Cin Ali serisi gibi değil; ansiklopedi gibi oldu. 47 kere hibe aldık. Keşan’ın 5 yıllık bütçesini Ankara’dan aldık. Bu kardeşiniz 2.80 yattı. Kimin için? Keşan için! Peki rakip başkan adayı son döneminde kaç kere Ankara’ya gitti? 5 kere gitmiş. Her yıl bir kere gitmiş. Bakanlıklara değil, sadece CHP’nin kongresine gitmiş. Ben ayda 4 kere Ankara’ya gitmişim. Bir de her babayiğidin harcı değil; günü birlik gidip geldim. Ertesi gün de işimin başına döndüm. Eski başkan gidebilir mi? Mümkün değil! Mütevazı olmayacağım. Helvacıoğlu geldi, tarzı ve yönetim şekliyle Keşan’ı değiştirdi. Yine yaparız! Hizmeti durduramayacaklar!” Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayları tanıtıldı.