Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitingleri kapsamında Paşayiğit Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Cumhur İttifakı 21 Mart 2024 Perşembe akşamı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü önünde oluşturulan araç konvoyu ile Paşayiğit Mahallesi’ne hareket etti.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, belediye meclis üyesi adayları, il genel meclis üyesi adayları ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitingde konuşan Kılınç, seçimlere az bir süre kaldığını belirterek, “Keşan’da 15 sende yapılacak işi 5 seneye sığdırdık. Keşan’ı yeniledik. Sizlerin desteğiyle 2029 yılına kadar hizmete devam edeceğiz. Gıda OSB’de temeli atıldı. İşsizliğe çare olacak. Çalışmaya devam ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bizden desteğinizi esirgemeyin. 1 Nisan’da iktidar yine AK Parti olacak, Meclis’te çoğunluk Cumhur İttifakı’nda olacak. İktidarın nimetlerinden faydalanmaya devam edelim. Çalışkan bir başkanımız var. Sizlerin desteği ile çok güzel işler yapmaya devam edeceğiz.”

Daha sonra konuşan İnan ise şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kimliğini taşıyan tüm kadınları Cumhuriyet kadınıdır. Bunlar ayrıştırma içinde. Biz de ayrıştırma yok.”

Geçmiş dönem Paşayiğit Belediye Başkanı Feyyaz Esgin, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde Mustafa Helvacıoğlu’na destek istedi.

“YAPARSA CUMHUR İTTİFAKI YAPAR”

Meclis olağanüstü toplanıyor Meclis olağanüstü toplanıyor

Miting Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

Paşayiğit’e kurulacak olan Gıda OSB’de 15 gün önce temel attıklarının altını çizen Helvacıoğlu, “Bunu kimse durduramaz. Ne CHP, ne de kadınlara hakaret eden Anıl Çakır durdurabilir. İşleri güçleri Helvacıoğlu ve Cumhur İttifakı. Sen kadınlara hakaret edersen seni sandığa gömerler. Biz yağmurda bile Keşan sevdamızı gösteriyoruz. 100’lerce araçla buraya geldik. Gıda OSB’de temel attık. Mesire alanını yaptık, Paşayiğit Anıtı’nı yaptık, meydanı yaptık, semt sahası, yol kaldırımlar yaptık, hayır çeşmesi kazandırdık. 10 bin kişilik Paşayiğit Mahallesi hazırlıyoruz. Şu anda bize çamur atıyorlar. Keşan OSB’ye entegre ticaret merkezi yapacağız. Projesi hazır. Bu proje OSB’nin dışında. Bunu ilk defa açıklıyorum. Eski futbol sahasının yanındaki alana düğün salonu ve spor alanı kazandıracağız. Nikahları yine ben kıyacağım. Okul tarafımızda bir tesisimiz var ve oraya dinlenme alanı yapıyoruz. Yeni dönemde mahallemize doğalgaz geliyor. Ara yolları da doğalgaz kazısı olacak diye yapmadık. Doğalgaz geldikten sonra yollarımızı yapacağız. Su projesi hazır. 2 yıl yağmur yağmasa bile 25 yıllık su bulduk Kumdere’de. Mahallemizi Kaymakamlığın su sisteminden çıkaracağız. Göreve geldikten sonra ilk mecliste Paşayiğit’in su projesini meclisten geçireceğim. Suyunuz da doğalgazınız da geliyor. Bakın OSB geliyor, buralar büyüyecek, zenginleşecek. Yeni imar planı 10 bin nüfusa göre yapıldı. Mahallemizden yol geçiyor. Proje hazır. Nisan’da komisyondan geçiyor onay hazır. Mayıs ayında montaj yapılacak. Haziran’da buradan 71 ile geçemeyecek. Hız koridoru kuracağız. Çocuk oyun parkları kuracağız. Ulaşımda düzenlemeye gideceğiz. Cami bahçemizin birini yeniledik. Diğer camimizde de gereken çalışmaları yapacağız. Müftülük ile imam konusunu da görüşeceğiz. Okul bahçemizi de yeniledik. Kadın kooperatiflerimizi kurumsallaştıracağız. Kadınlarımızı gözümün nuru yapacağım. Gıda OSB’de 4 parsel sattık. Ne fabrika gelirse görüşeceğiz ve buradaki cep şubemizi de açarak ihtiyaca göre meslek kurslarında eğiteceğiz. Bu anlamda da eğitimlerimizi vereceğiz. Artık ne Bursa’ya ne Çerkezköy’e gidecekler. Yürüyerek işe gidecekler. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” şeklinde konuştu.

Miting, belediye meclis ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtılmasının ardından sona erdi. 

417696460 989886395829235 6118094420502482689 N