MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, nikahını kıydığını Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftine “Miniş” isimli kediyi hediye ederek, sahiplendirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, hayvan haklarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına kıydığı nikâhlarda 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle nikâh şekeri yerine kedi köpek maması dağıttığı ve hayvan sahiplendirdi.

Ece Turan ve Kaan Eker çiftinin nikâhlarını kıyan Helvacıoğlu, çifte ve nikâha katılanlara kedi köpek maması armağan etti.

Helvacıoğlu’nun nikâhlarına katılmasının kendilerini onurlandırdığını dile getiren Turan, “Ayrıca nikâhımızda mama dağıtıldı. Bir farkındalık yaratılmış oldu. Katılımları için kendisine teşekkür ediyoruz. Çok mutlu olduk” dedi.

KEDİ SAHİPLENDİLER

Mustafa Helvacıoğlu, Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftinin nikâhına “Miniş” isimli kediyle geldi.

Meryem ve Mehmet çiftine sürpriz yaptıklarını kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle çiftimize ‘Miniş’ isimli can dostumuzu hediye ediyoruz, sahiplendiriyoruz. Günün anlamına yakışan bir nikah kıydık. Çiftimizden 2 kez ‘Evet’ aldık. Hem ‘Miniş’i sahiplendirdik hem de çiftimizin hayatlarını birleştirdik” dedi.

Helvacıoğlu, kıydığı nikâhın ardından Aydın ve Sağlam’a kediyi hediye ederek, sahiplendirdi.

“MİNİŞ ARTIK BİZİM HAYAT ARKADAŞIMIZ”

Nikahta duygularını ifade eden Meryem Aydın, heyecanlı ve mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, “Bize sürpriz oldu. Tatlı bir anı olarak kalacak.  ‘Miniş’ artık bizim hayat arkadaşımız ve hayatımızı birlikte sürdüreceğiz. Bir farkındalık yaratıldı. Çok mutluyuz. Nikah şekeri yerine kedi köpek maması dağıtılması da belki diğer çiftlere örnek olur. Yeni hayatımıza 3 kişi başlıyoruz. Bir cana el uzatabilirsek ne mutlu” şeklinde konuştu.