ERDOĞAN DEMİR

Keşanlı Avukat ve Memleket Partisi Edirne İl Başkan Yardımcısı Olgu Karataşoğlu, Memleket Partisi’nden istifa ederek CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekilliği aday adaylığını düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü saat 15.30’da bürosunda düzenlediği toplantıda aday adaylığını açıklayan Karataşoğlu, daha önceden CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne geçtiğini ancak gördüğü lüzum üzerine Memleket Partisi’nden istifa ederek tekrar Cumhuriyet Halk Partisine üye olduğunu kaydetti.

12 YILDAN BERİ AVUKATLIK YAPIYORUM

Olgu Karabaşoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Değerli basın mensupları, sayın halkımız, sayın partililerimiz, Keşanlı bir ailenin oğluyum. 12 yıldan bu yana avukatlık faaliyetini yürütmekteyim. Ankara’da başladığım avukatlığa memleketimde Keşan’ımda devam etme kararı aldım ve Keşan’da devam ediyorum.

ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR FELAKET YAŞADI

Öncelikle ülkemizin yaşadığı bu büyük afetten dolayı rahmetli olan vatandaşlarımıza cenabı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Halkımız el birliği ile bu yaraları saracaktır, toplanan yardımlar halkın kenetlenmesi ile bu yaraları hep birlikte saracağımıza ben yürekten inanıyorum. Bu depremde zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. 

ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM

Bugünkü basın açıklamamızın amacı ben yıllardan beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesi idi, istifa edip Memleket Partisi’ne geçtim. Sayın genel Başkanımız Muharrem İnce ile de bir yola çıktık. Memleket Partisi’nde 2 yıldan buyana İl Başkan Yardımcılığı ve Hukuk İşleri Başkanlığı yaptım. Bu görevlerimi de layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum.  Ancak aktif siyasette yer almak ve ülkemin bekası için tekrardan Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönme kararı aldım. Bu kararımda öncelikle partili dostlarımın, Keşan halkının ve müvekkil çevremin etkisi oldu. Ben de onları dinleyerek böyle bir karar aldım. 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Edirne milletvekili olabilmek için CHP Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.

GAYEMİZ ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARININ YOLUNDAN YÜRÜMEK

Bizim gayemiz Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda toplumumuzun sosyo ekonomik ve kültürel gücünü yükseltmek, ülkemizin içinde bulunduğu bu maddi krize çözüm bulmak, bu bağlamda vatandaşlarımıza yardım etmektir. Biz sosyal demokratlar olarak, devrimciler olarak amacımız ve gayemiz nettir. Burada ben olurum başka bir arkadaşımız olur hiç önemli değil. Bizim gayemiz net ve açıktır. Bu yol meşakkatlidir, engellerle doludur. Ancak bizim çalışma gücümüz yerimizdedir. Biz bugüne kadar nasıl Balkanlardan Kuzey Afrika’ya, Kafkaslardan Doğu Akdeniz’e kadar yarım kalan hayaller canlandırdık. Bu hayalleri yine canlı tutacak olan sayın halkımızdır. Türk milletinin kudretini de sayın halkımız gösterecektir. Eğer aday seçilir ve kazanırsam Edirne için elimden geleni ve daha fazlasını yapacağıma burada huzurlarınızda söz veriyorum.

MENFAAT ÇETELERİ HER KÖŞEYİ TUTMUŞ

Menfaat çeteleri her köşeyi tutmuş, tehdit ve tehlikeler belini doğrultmuş. Ülkemiz bu zor zamandan geçerken bile bu menfaat sahipleri vatandaşların yaralarını sarmaktansa kendi çıkarlarını düşünerek hareket ettikleri için ve bunların önüne geçilmediği için de bu duruma karşı olan isyanımızı da buradan bildirmek istiyoruz. Öfke ve nefret, özgürlük ve barış makyajı ile kirliliğini örtmeye niyetlenmiştir. Ben ve değerli dava arkadaşlarım Edirne’den Kars’a, Hakkari’den İzmir’e, Trabzon’dan Mersin’e kadar bükülmez, eğilmez ve kırılmaz bir şekilde birliğin, kardeşliğin tebliğini göreceğiz. Burada bunu beyan ediyorum. 

ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMIZLA BU YOLDA BİRLİKTE OLMAKTA İFTİHAR DUYUYORUM

Diğer aday adayı arkadaşlarım ve halkımızla gireceğimiz bu mücadelede bulunmaktan iftihar ediyorum. Genel seçime gidilen bu süreç, sizinle bir arada olmak gerçekten toplumun bekası için önem arz etmektedir. Milletimizin üzerindeki bulutları dağıtacak, ufkunu aydınlatacak, önünü açacak ve huzura kavuşturacak güçlü nefes olacak aday benimdir ve karşınızda hazırımdır. 

VATANIN HER KÖŞESİNE YAYILACAK RUH PARTİMDE VAR

Başkent Ankara’dan vatanımızın her köşesine yayılacak milli ruh, partim çevresinde mevcuttur. Tıpkı gerilmiş yaydan fırlayacak ok gibi, demetler halinde buradan hedefe kilitlenmiş bulunmaktayız. Korkuları kovacak, vehimleri ezecek, zalimleri sindirecek kutu ses yurdumun dört bir yanına buradan dağılmak üzere ayağa kalkmıştır. Huzuru müjdeleyecek, kavgayı bitirecek, sevgiyi getirecek, yoksulluğu tarihe gömecek ve işsizliği yok edecek olan altı okumuz sayesinde bu yoldan Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda devrimcilik ruhu ile başarılı bir şekilde çıkacağımızı tüm halkımıza beyan ediyorum. Her biri birbirinden değerli milletvekili adayı arkadaşlarımızla da ülkenin her yanına ses vereceğime söz veriyorum.

SESİME KULAK VER TÜRKİYE 

Israrla kararlılıkla ve büyük bir inançla diyeceğiz ki ‘Ses Ver Türkiye’, ‘Sesime Kulak Ver Türkiye’ ve biz durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Büyüklerin dediği gibi bugünün işini de yarına bırakmayacağız. Çıktığımız bu siyasi arenalarda kendi egolarımızı değil, milletimizin menfaatlerini düşünerek hizmette bulunacağız. Milletimizin her ferdiyle kucaklaşacağız. Türk, Kürt, Roman, sağcı, solcu, Alevi, Sünni kimseyi ayırmadan herkesle bir olacağız, bütünleşeceğiz. Biz seçim çalışmalarımıza büyük şevk ve azimle başladık ve büyük bir azimle de devam ediyoruz. Bu yolda yanımızda olan ve olacak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

PARTİMİZİN TÜM ADAY ADAYLARI EŞSİZ BİR DĞERDİR

Partimizde milletvekili aday adaylığı için başvuran kardeşimiz, ağabeyimiz ve tüm aday adaylarımız bizim için eşsiz bir değerdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak çıkacağımız bu yolda, bizim emelimiz sadece birini milletvekili yapmak değildir.Koltuk hırslarına teslim olmuşları tatmin etmek için biz bu vatan mücadelesine girmedik. Biz bu mücadeleye Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için girdik. Sözlerimin sonunda bİr kez daha CHP Edirne Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Basın mensuplarına teşekkür ediyorum.”