ERDOĞAN DEMİR

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Av. Olgu Karataşoğlu, mecliste gençlik ateşini yakmak için aday olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yayınladı.

Karataşoğlu’nun açıklaması şöyle;

Saygıdeğer hemşerilerim; 

Bilindiği üzere kısa bir süre önce CHP Edirne İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylığı için başvurumu CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirdim. Edirne’mizin ve Keşan’ımızın sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunlara akılcı ve bilimsel çözümler üretmek için şimdiden sabırsızlanıyorum. Gençliğimin verdiği heyecan, azim ve kararlılık; halkımdan aldığım güç ile Edirne’mizin ve Keşan’ımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretmek amacıyla bu kutlu yola çıktım. 

TAM BAĞIMSIZLIK ANCAK EKONOMİK BAĞIMSIZLIKLA OLUR. 

Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu ekonomik buhranda; iktidarın vatandaşın geçim sıkıntısını görmezden geldiği bu dönemde, halkımızın taleplerini ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak için elimi taşın altına daha fazla koyacağım. Bu nedenle önce partimizin gerçekleştireceği önseçimde üyelerimizin desteğiyle önce aday ve sonrasında halkımızın tercihi ile İl Genel Meclis Üyesi olarak göreve geldiğimde; koltuktan ve makamdan güç almayacağımı, tek gücümün halkım olacağını taahhüt ediyorum. İl Genel Meclis Üyeliğim süresincede, Edirne İl Özel İdaresine ayrılacak ödeneklerin artırılmasıyla birlikte, ilgili ödeneklerin öncelikle Keşan'ımıza ve köylerimize kullanılması için elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum. 

KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR 

Hükümetin tarımsal alan ve kırsal yaşamdaki çiftçimizi ve üreticimizi yok sayan kötü politika ve yönetim anlayışı nedeniyle, gençlerimizin kurtuluş gözüyle bakarak fabrikalarda çalışmaya mecbur bırakılmasını bir genç olarak içime sindiremiyorum. Toprak bizim vatanımız. Bu toprak ki üzerinde bin bir çeşit ürün yetişen bereketli topraklardır. Bölgemizin kurtuluşunun ve gelişiminin kontrolsüz sanayi ile değil modern tarımsal faaliyetlerle birlikte tarımsal sanayi kalkınması ile mümkün olacağını biliyorum. Bu uğurda yapılması gerekenlerin ve uygulanması gereken adımların da kararlılıkla atılmasına bizzat destek olacağım. 

HİZMET İÇİN GELİYORUM

Bugüne kadar partimizin Edirne İl Genel Meclisi üyeliği görevini başarıyla yürüten tüm tecrübeli büyüklerime de ayrıca şükran ve saygılarımı sunuyorum. Ben bu göreve hizmet aşkıyla talibim. Hizmet; geleceği gören ve buna göre adımlar atan, tuttuğunu koparan, kulaktan dolma bilgilerle değil, akılcı ve bilimsel bilgilerle yol alan, şehrinin hak ettiği hizmeti alması için canını dişine takan, vatandaşının hakkını sonuna kadar savunan kişilerin işi olmalı. 

Ben şehrimin hak ettiği en iyi hizmeti alması için bilgi, birikim ve donanımım ile gençliğimle birlikte koltuktan değil, vatandaşlarımızdan alacağım büyük güçle hizmet üretmeye talibim. Serhad şehrimiz Edirne’yi tarım, ticaret ve siyasette; Edirne’nin lokomotifi konumunda olan Keşan’ımızı da ileriye taşımak için çok çalışmaya söz veriyorum. 

KOLTUKTAN GÜÇ ALMAK İÇİN DEĞİL; KOLTUĞA GÜÇ KATMAK İÇİN ADAYIM

Yazla: “MEB, okullarda proje dayatmasına son vermelidir” Yazla: “MEB, okullarda proje dayatmasına son vermelidir”

Edirne hakkını alacak, Keşan hakkını alacak.

Kendimi siz değerli partililerime emanet ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle...

Editör: BÜLENT SAYLAM