Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitingleriAşağı Zaferiye Mahallesi’yle devam etti.

Dr.Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.30 sıralarında Aşağı Zaferiye Mahallesi’ndeki miting alanına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüşe; CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Edirne Milletvekili Baran Yazgan, Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, önceki dönem Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şenol Yalı, Mustafa Bezbaş ve Ender Mağden, CHP’den 3. sıra Edirne Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan,kadın ve gençlik kolları üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

ÇAKIR: “KEŞAN’I BİRLEŞTİRMEYE GELİYORUZ”

Mitingin açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Anıl Çakır, katılımcıları selamlayarak, şunları söyledi: Halkın önünde kimse duramaz. Dip dalga geliyor. Onlar yalan ve iftira attıkça daha kalabalık olacağız. Bugün burada parayla getirilenler yok, baskı altına alınmış insanlar yok, ikna edilmişler yok. Biz bugün inanmışlarla geldik. Biz, Keşan’ı birleştirmeye geliyoruz. 2019 yılında çok büyük vaatlerde bulunanlara ve halkı kandıranlara 4 gün sonra sandıkta en sert şekilde cevap vereceğiz. 1 Nisan’da Mehmet başkanımıza 1 milyar TL’ye yakın borç bırakacaksın. Ama en azından taşıdığın yevmiyecilerin parasını ver ve bize bırakma. Kadınlara, Cumhuriyet kadınları deyince zorunda gitmiş. Çünkü kendisi söyleyemiyor. Bizim için vatanını ve milletini seven, evlatlarını Atatürk devrimlerine bağlı yetiştiren herkes cumhuriyet kadınıdır. Öküz altında buzağı arama, buradan sana ekmek çıkmaz. Zafer bizim olacak.”

YAZGAN: “BAŞKANIMIZ, KEŞAN’A HİZMETİNE DEVAM EDECEK”

Aden Koleji'nden muhteşem 23 Nisan kutlaması Aden Koleji'nden muhteşem 23 Nisan kutlaması

Miting de,Edirne Milletvekili Baran Yazgan söz alarak, şunları söyledi: “Başkanımız, 4 gün sonra mazbatasını alacak ve Keşan’a hizmetine devam edecek. Halkın gerçek belediye başkanı Mehmet Özcan hizmetlerine devam edecek.”

KAHRAMAN: “SANDIKTAN CUMHURİYET

HALK PARTİSİ VE KEŞAN HALKI ÇIKACAK”

Yazgan’ın ardından söz alan İl Başkanı Samet Kahraman ise, şunları söyledi: 5 yıl ara verdik. Keşan’a hizmetin gelmesi için Mehmet Özcan başkanımızla birlikte hep beraber bu yolu yürüyeceğiz. Mehmet Özcan’ın yaptığı hizmetleri koruyamadılar. Verdikleri sözlerin hiçbirini tutmadılar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Edirne’nin her yerine dikeceğiz. Rekor oyla seçimi kazanacağız. Pazar günü sandıktan Cumhuriyet Halk Partisi ve Keşan halkı çıkacak.”

Daha sonra Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan söz aldı.

ÖZCAN:“13 YIL YERİN ALTINDA ÇALIŞTIK”

Sahneye çıktığında, “Alemin kralı geliyor” şeklinde tezahürat yapan gençlere Özcan, “Çekilin mekanın sahibi geliyor.” diyerek, teşekkür etti.

Mitinge katılanlara teşekkür ederek, sözlerine başlayan Mehmet Özcan, Sizlere bir intiba bırakmışım ki, alanları doldurdunuz teşekkür ederim. Sizlerin gözlerindeki ışıkla ve sevgiyle yaklaşmanız, 5 yıl içerisinde yapacağımız icraatlar için şevk verecek. 2004 yılında başkan olduk, şehrin noksanlarını gördük ve altyapı çalışmalarına başladık. 3’üncü dönem doğalgaz çalışmaları yapıldı. 13 yıl yerin altında çalıştık. Altyapı çalışmaları zordur ve vatandaşı da, bezdirir. Ama 3 dönem sabır gösterdiniz ve her girdiğimde seçimde daha fazla oy verdiniz. Çevremizde, Keşan kadar altyapısı sağlam bir belediye bulamazsınız. Mücavir alanlarımızdan olan Yayla’ya sıfırdan içme suyu, kanalizasyon ve arıtma altyapısını yaptık. 10 yıl önce yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olmuş arıtma sisteminin kapısına kilit vurulmuş. Kilit küflenmiş ve giren çıkan yok. Yazlık bölgeler, ekonomimizin can damarıdır. Arıtmadan kanalizasyon sularını 4 yıl boyunca denize salınmış. Hala da salınmaya devam ediyor. Video çektik, beyefendinin sesi çıkmadı. Cevap ver!” dedi.

YAPILACAK PROJELER

Yapacağı projeler hakkında bilgilendirmede bulunan Özcan, Pazaryerini ben yaptım, arkadaşlar pazaryerinin üzerini kapatacaklarını söylediler ama 5 yıllık süre içerisinde ancak elektrik direklerini söktüler. Pazaryerini ben yaptım, ben kapatacağım. Keşan’ın trafik sorununa köklü çözüm için çevre yolu projemiz var. İki tane taş boyayıp, ben yaptım diyecek bir şey değil. Üniversite gençlerinin barınma ihtiyacını karşılamak için yurt yaptıracağım. Toplu konut alanında arsalarımız var. Pazaryerinin üzerini kapatmak için 3-4 defa gündeme getirildi ama ne hikmetse, meclise getirilen maddenin içerisinde toplu konut içerisinde bulunan 23 dönüm ile 10 dönümlük arazinin satışı vardı. Meclis üyelerimiz, pazaryerinin üzerinin kapanmasına değil; değerli arazinin satışına itiraz edildi. O kadar hibeler alındı ve bunlar nerede? Belediye projesi olarak, tek yaptığı proje yok. Gereksiz yere geniş gereksiz yere dar yollar yapıldı. Bunların hepsini değiştireceğim. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykelini aynı yerine alacağım.” şeklinde konuştu.

“O ANAHTARI KENDİ ELLERİMLE GERİ ALACAĞIM”

Mehmet Özcan sözlerini şöyle tamamladı: 2019 yılında yapılan seçimler bitti ve 10 Nisan’da belediyenin anahtarını kendi ellerimle verdim. Ama Pazartesi ama Çarşamba olur, o anahtarı kendi ellerimle geri alacağım. Hep birlikte alacağız.Buna eminim.Tek dileğim, Allah bana bunu kısmet etsin. İnşallah, Ramazan Bayramı’nda belediye başkanınız olarak bayramlaşacağız. Bu insanlara buraya sevgiyle, umutla geldi. Her şey gönlünüzce olsun.”

Konuşmanın ardından Anafartalar İlkokulu öğrencileri sahneye çıkarak, Okulumuzu geri istiyoruz.” dediler.

Yapılan konuşmaların ardından, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı ve CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday Adayı olan isimler de platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etti.

Mitingin sona ermesinin ardından kalabalık, Aşağı Zaferiye Mahallesi’ndeki miting alanından ayrılarak, Seçim Bürosu’na hareket etti.

CHP son mitingini bu akşam Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde yapacak.

Ozcanasagizaferiye