Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitinglerine Yeni Mahalle’yle devam etti.

CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın seçim çalışmalarını yürüttüğü Dr. Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.15 sıralarında Yeni Mahalle’deki miting alanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, önceki dönem Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şenol Yalıve FeridunTümer, CHP’den 3. sıra Edirne Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı EmineGegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, kadın ve gençlik kollarının üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

İnönü İlkokulu için ihale açıldı İnönü İlkokulu için ihale açıldı

Mitingde açış konuşması İlçe Başkanı Anıl Çakır tarafından yapıldı.

“SALDIRIYA GEÇENLERE KARŞI DİMDİK DURACAĞIZ”

Atatürk’e ve cumhuriyete yapılan saldırıların her geçen gün arttığını dile getiren Çakır, Her çocuğun bir korkusu vardır. Ben, anneme bir şey olursa yaşayamam, ölürüm diyordum. Ama 5 yıl önce annemi kaybettim ve çok şükür yaşıyorum. Ama Atatürk, cumhuriyet ve vatanım olmazsa ben yaşayamam. 31 Mart’ta Atatürk’e, cumhuriyete, vatanımıza ve milletimize doğrudan ya da dolaylı yoldan saldırıya geçenlere karşı dimdik duracağız. Belediye meclis üyeleri ve il genel üyelerimizin hepsi Keşan’a hizmet için geliyor. Hepsi alanında uzman kişiler. Mehmet Özcan başkanım Seydiköylü ve devletin cumhuriyetin ona sunduğu fırsat eşitliğinden yararlanarak, Türkiye’nin sayılı cerrahlarından biri oldu. Ardından Keşan’da 15 yıl belediye başkanlığı yaptı. Ben sıradan bir esnafın oğluyum ve okudum öğretmen oldum. Üyelerimizin takdiriyle, en genç ilçe başkanı oldum. Atatürk’ün ve cumhuriyetin sayesinde ilçe başkanı oldum. dedi.

“GÜMBÜR GÜMBÜR BİR EKİPLE GELİYORUZ”

31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığını hatırlatarak sözlerine devam eden Anıl Çakır, şunları söyledi: Gümbür gümbür bir ekiple geliyoruz. Ekibimizi ve belediye başkanımızı çok kıskanıyorlar. Meydanlarda kendi projelerini anlatacaklarına, dillerine bizleri dolamışlar. Hiç kimse ilçe başkanına sen işine baksana diyemez. Hiç kimse belediye başkan adayına, ilçe başkanına ve Cumhuriyet Halk Partisi üyesine dil uzatamaz. Hadi oradan! Bizi susturmaya çalışıyorlar. Ama doğru bildiğimizi her yerde konuşuruz. Sen bu partinin kapısının önünde 6 ay yattın. Allah razı olsun, seni içeri sokmadılar. İçeri sokmadıkları için sen bu işi bilmiyorsun. Asla bilmeyeceksin.”

“BELEDİYE EMEKÇİLERİMİZİ TEHDİT EDİYORLAR”

Çakır sözlerine şöyle devam etti: Baskıları her geçen gün arttırıyorlar. Çünkü kalabalıkları onlarda görüyorlar. Kör değil, görüyorlar. Daha da, gerginleşmeye ve çirkefleşmeye başladılar. Bu sefer belediye emekçilerimizi telefonla arayarak ve odaya çağırarak tehdit ediyorlar. Esnafı ve gariban, yardıma muhtaç insanlarımızı tehdit ediyorlar. Her gün korkutmak için ferman yayımlıyorlar. Ferman Mustafa Helvacıoğlu’nunsa, meydanlar bizimdir. Bunların işi gücü laf sokmak ve yalan söylemektir. Kendi icraatlarını anlatacaklarına bizlerle uğraşıyorlar. Aramızda vizyon ve kalite farkı var. Mustafa ağabey sen, ceketinin düğmesi kopsa dikemezsin. Ama Mehmet başkan seni yarım saatte boydan boya diker, iyileştirip paketleyip gönderir. O toplara hiç girme.”

“HALKÇI BAŞKAN MEHMET ÖZCAN’LA

KİBİR KULELERİNİ YIKMAYA GELİYORUZ”

Anıl Çakır sözlerini şöyle tamamladı: Keşan Belediyesi’ne girmek için 4 koruma ve turnikeleri geçmeniz lazım. Bunlar seçim zamanı çok cana yakın gözükürler ama seçildikten sonra halka tepeden bakarlar. Kibir abidesi olurlar. Buradan sesleniyorum; halkçı başkan Mehmet Özcan’la kibir kulelerini yıkmaya geliyoruz. Kibir kulelerini hep birlikte yıkacağız.”

Daha sonra Keşan Belediye Başkan Adayı Op.Dr.Mehmet Özcan söz aldı.

ÖZCAN: “31 MART’TA, KEŞAN BELEDİYESİ’Nİ ALIYORUZ”

Yeni Mahalle halkını selamlayan ve Ramazan Ayı’nı tebrik eden Özcan,5 yıllık arada sizleri çok özlemişim.” dedi.

Konuşmasına eleştirilerde bulunarak devam edenMehmet Özcan şunları söyledi: Yukarıdan aşağıya bir iktidar var ve buradakilerde onun yansımasıdır. Devamlı yalan! Mazota iki günde bir zam yapılıyor ama ekonomi iyi deniyor. Hiç kimse yaşamından memnun değil ama vatandaşın mutlu olduğu dile getiriliyor. Belediye başkanları çıktı ve bize sürekli olarak, CHP zihniyeti diyerek, ne yaptınız diyor? Burasını biz, yani o zihniyet yaptı. 1995 yılında büyük başkanımız Mehmet Gemici’nin başlattığı Belkoop projesi bizi aldığı nerelere götürdü. Atakent-1 ve Atakent-2 projesini hayata geçirdik. Dönemimizde, TOKİ’siz toplam 988 konut yaptık. Biz, bunları yaptıktan sonra TOKİ 450 konutluk yer yaptı ve okul yaptı. Her yaptığımız yerin kanalizasyon şebekesini sıfırdan yeniden yaptık. Bu bölgedeki parsellerin yüzde 70’inde yapılaşma tamamlandı. Bu bölge Keşan’ın cazibe merkezi olacak. Bu yapılanları nasıl görmezlikten gelirler! Ama bunlar gidecekler. 31 Mart akşamı biz, Keşan Belediyesi’ni alıyoruz.

“4 YILLIK ÜNİVERSİTEYE 1200 DÖNÜM ARAZİ TAHSİS EDİLDİ”

Özcan sözlerini şöyle sürdürdü: Ferat Ağa Köprüsü’nden başlayıp, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nin oradan anayola bağlayacak 25 kilometrelik çevre yolu projemiz var. 2009 yılı dönemimde, 5 bin dönüm araziyi imara açtık. 4 yıllık üniversiteye 1200 dönüm arazi tahsis edildi. Bunun içerisinde şahıs yerleri ve dışında ise, hazine yerleri vardı. Şahıs yerlerini üniversite arazisinden çıkarıp, hazine yerleriyle üniversitenin sahasını takviye etmekti.Fakat, o bölgede 18 uygulaması yaptılar ama şimdi mahkeme onları iptal etti. Ama inşaatlar başlanmış. Villalar hazır, kanalizasyonu ve su şebekesi yok. Utanmadan birde kanalizasyonu yaptığını söylüyor. Hem de, 1 ayda. Cümle alem biliyor, bizim 375 kilometre kanalizasyon yaptığımızı.  20 metrelik kanal borusu değil.”

“PROJEYİ BİZ BAŞLATTIK”

Macera Parkı’nın yapılması süreciyle ilgili bilgilendirmede bulunan Mehmet Özcan, 2019 yılında belediye başkan adayı olarak atanmadım. Ama 18 Mart 2019 tarihinde Avrupa Birliği fonlarından bir proje için davet aldık. Bulgaristan’ın Haskovo kentine gittim ve orada, 200 bin Euroluk projeyi imzaladık. Projeyi yaptılar ama bir kere ağızlarından ‘başkanım sen bu projeyi başlattın.’ deyip, teşekkür etmesini bilmeli. şeklinde konuştu.

“YARIN SOKAĞA İNECEKSİN VE

YÜZÜME NASIL BAKACAKSIN?”

Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Beyefendi, kendi mitinginde biz, CHP’lilerin para dağıttığını söylüyormuş. Yuh olsun be! Herkes kendinden pay biçermiş. Bu söylenecek laf mı? Yarın sokağa ineceksin ve yüzüme nasıl bakacaksın? Verene de, alana da lanet olsun. Ama yardımlaşmanın aracıyla, güya her ay verdikleri yardımlarmış gibi gırla gidiyor. Sen parayla oy aldıktan sonra hani hak yemek İslam’da haramdı? Neren Müslüman senin derim! Biraz edepli olmak lazım.”

“YUH ARTIK!”

İzzetiye Köyü’nün 2014 yılında referandum yapılarak, Keşan’ın mahallesi olduğunu hatırlatarak sözlerine devam eden Mehmet Özcan,2019 yılında süremiz devam ederken Keşan Belediye Meclisi’nde, İller Bankası’na imar planlarının yapılması yönünde karar aldık. Biz, belediyeyi kaybettik ve onlar geldi. 2021 yılında imar planları yapıldı ve kendi meclisleri onayladı. 2022 yılında yine bunun meclisinde 18 uygulaması denilen esas imar planlarını yürürlüğe sokacak şekli yapıldı. İzzetiye’de yaşayan vatandaşlarımız ateş püskürüyor. Beyefendi de, Mehmet Özcan’ın onayladığı planları yaptıklarını iddia ediyor. Yuh artık! Bu kadar da olmaz. Bu yüzsüzün teki. dedi.

“ZAFER, SAĞDUYULU İNSANLARIN OLACAK”

Meydandaki halka seslenen Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: Şuanda, gördüğüm kadarıyla kararınızı verdiniz. Bunun bileti kesildi. 31 Mart akşamızafer bizim olacak. Zafer, sağduyulu insanların olacak. Biz, Cumhuriyet Halk Partililerin değil; Milliyetçi Hareket Partililerin ve şuanda iktidar partisinden olanlarında oylarına talibim. Çünkü biz, insan ayırt etmedik. Biz, sokağa çıktığımızda yine yüz yüze bakacağız. O yüzden bileti kesildi ve gidiyorlar. Zafer bizimdir, şimdiden hayırlı olsun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar denir ya, iste yatsı vakitleri ve mumu da söndü.”

Yapılan konuşmalardan sonra, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı ve CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday Adayı olan isimler de platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etti.

 Miting burada sona erdi. Kalabalık, Yeni Mahalle’deki miting alanından ayrılarak, Seçim Bürosu’na hareket etti.

CHP mitinglerine bu akşam Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde Anafartalar İlkokulu önünde devam edecek.