MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda, saat 20.00 sıralarında başlayan oyunu; Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ve tiyatro severler izledi.

Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor

Sosyal etkinlikler çevresinde devlet tiyatrolarını Keşan’a getirmeye devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu; “Yeni sezonda Konya Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Palaz isimli oyunu tiyatro severler ile buluşturduk. Sanatın ve kültürün her zaman yanında olmaya özen göstereceğiz. Belediye olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere önem veriyor, her fırsatta sanatı ve sanata gönül verenleri desteklemeye devam ediyoruz. Salonun tamamen dolu olması ise hemşerilerimizin sanata verdiği önemi bize bir kez daha gösterdi. Salonu tıklım tıklım dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür ederim. Devlet Tiyatrolarımızı Keşan’ımıza getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Murat Şafak Kömürcü’nün yazdığı, Hakkı Kuş’un yönettiği “Palaz” isimli oyunda; Fatih Yağlıcan, Onurcan Arıkan, Tolga Karasu, Zafer Kora, Almina Ay, Melisa Kocaman, Rumeysa Çetin, Yağız Demiral, Ömer Faruk Avcı ve Doğukan Kutlu sahne aldı.

Yaklaşık bir saat süren tiyatro oyunu, salonu dolduranlar tarafından beğeniyle izlendi.

Tiyatro oyunu, Gedik’in oyunculara çiçek takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.