HABER MERKEZİ

İpsala Umat Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulu üyeleri, NTSO ve GTİ A.Ş Başkanı M. Arif Parmaksız ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

İpsala Sınır Kapısını modernize etmek üzere Trakya’daki Oda-Borsalarla birlikte 2001 yılında 8,5 milyon lira sermayeyle UMAT’ı kurduklarını hatırlatan NTSO ve GTİ A.Ş Başkanı M. Arif Parmaksız, İpsala’nın bugün ülkenin en modern kapılarından birisi olduğunu söyledi.

İpsala’da sağladıkları başarının örnek olduğunu ve diğer kapıların modernizasyonun da yolunu açtığını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'da, modernize edilen sınır kapılarında araç ve yolcu geçiş sürelerinin 4 kat hızlandığını anlattı. TOBB Başkanı, “Bu yeni kapılar sayesinde Türkiye, lojistikte sınıf atladı. Bütün bunlar devletimizin bütçesinden tek bir kuruş harcanmadan yapıldı. Tüm bunları Oda ve Borsa başkanlarım bir araya gelerek yaptı. Bu işlerin de ilk adımını Trakya Oda-Borsa Başkanlarım attı.

Geçmişte Oda-Borsa ne iş yapar diyorlardı. O günler geride kaldı. İşte Odalar ve Borsalar, Türkiye’nin geleceğine böyle yatırım yapar. Devletine kazandırır, üyesine kazandırır” diye konuştu.