HABER MERKEZİ

Ata’nın evinden gelen toprak İpsala’ya ulaştı Ata’nın evinden gelen toprak İpsala’ya ulaştı

Milli Savunma Bakanlığı, yaşanan çatışmalarla ilgili bilgi verdi. Bakanlık, ilk açıklamasında Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 2 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Açıklamada 3 askerin de yaralandığı duyuruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 09 Ağustos 2023 tarihinde, BTÖ mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşlarımız P. Tğm. Fatih Uğur ALTINBAŞ ve İs. Uzm. Çvş. Kemal ÖZEK şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız tedavilerinin yapılması maksadıyla derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.”

Taciz ateşi sonucu yaralanan P. Uzm. Onb. Uğur Özdemir'in de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu açıklandı. MSB, yaralı askerlerden birinin daha şehit olduğunu duyurdu MSB, taciz ateşi sonucu yaralanan askerlerimizden birinin daha şehit olduğunu açıkladı. MSB tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde BTÖ mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan ve tedavisi devam eden kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen askerlerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale de müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Böylece şehit sayısı 5'e yükselmiş oldu.

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir.”

Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir ile şehit olan asker sayımız 9’a yükseldi

Editör: BÜLENT SAYLAM