HABER MERKEZİ

Polis, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü öğle saatlerinde meydana gelen bir işyerinin kurşulanma şüphelisi 2 kişiyi; ayrıca işyeri silahlı saldırı olayı ile ilişkili olarak işyeri kurşunlanma olayına karşılık vermek üzere hazırlık halindeki 5 şüpheliden bir kişi gözaltına alındı.

İŞYERİ KURŞUNLANMA OLAYINA KARIŞAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, 26 Mayıs 2023 tarihinde saat 03.00 sularında Keşan’da bulunan K.. isimli eğlence mekanı, bir gün önce meydana gelen oto yıkama dükkanında gerçekleşen silahlı saldırının faillerinin yakalanması amacıyla kontrol edildi. Mekanda bulunan 33 kişiye genel bilgi taraması (GBT) yapıldı ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Ancak işyerine ait güvenlik kameralarının çalışmadığı tespit edildi.

Ayrıca, işyerinde meydana gelen 25 Mayıs 2023 tarihli Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması olayının tarafı olan E.S. isimli şahıstan, olayda kullanıldığını belirttiği Star ibareli Becheves IQ marka bir tabanca, bu tabancaya ait bir adet şarjör ve şarjör içerisinde 6 adet 9x19 mm fişek ele geçirildi. E.S. isimli şahıs gözaltına alındı. Daha sonra olaya karıştığı tespit edilen H.T. de yakalanarak adli makamlara teslim edildi ve tutuklandı.

KURŞUNLAMA OLAYINA KARŞILIK VERMEK İSTEYEN ŞÜPHELİLERE BASKIN

Öte yandan 26 Mayıs 2023 tarihinde saat 00.30 sularında Yenimescit Mahallesi Zati Yörüker Caddesi'nde bulunan ve kurşunlanan işyeri sahibi M.K’nin arkadaşı O.T.'ye ait kahvehanede K. isimli eğlence mekanını basmak üzere toplanan şahısların olduğu bilgisi üzerine Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, işyeri kontrol edildi. İçeride O.T., A.K., M.K., H.E. ve B.Ç. isimli şahısların bulunduğu tespit edildi.

O.T.'nin üst aramasında Parebellum ibareli bir tabanca ve şarjöründe 7 adet 9x19 mm fişek, cebinde ise 10 adet 9x19 mm fişek ile A.K.'ye ait TS 870 D-DOXCARMS ibareli bir tüfek bulundu. Ayrıca, O.T.'ye ait siyah kabzeli pompalı tüfek ve 7 adet av fişeği ele geçirildi. M.K. isimli şahsın üzerinde ise bir adet 9x19 mm fişek bulundu. Yapılan UYAP kontrolünde, O.T.'nin Büyükçekmece 1.S. Ceza Hakimliği tarafından hırsızlık suçundan arandığı ve savcı talimatıyla Silahla Tehdit ve 6136 Sayılı SKM suçlarından işlem başlatılması için gözaltına alındı.

İŞYERİ KURŞUNLANMA OLAYI

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, 25 Mayıs 2023 tarihinde saat 12.45 sularında Anafartalar Caddesi'nde bulunan bir yıkamacıda silahlı saldırı ihbarı üzerine olay yerine müdahale etti. Yapılan kontroller sonucunda herhangi bir yaralının olmadığı ve hastaneye başvuran herhangi bir yaralı şahsın bulunmadığı belirlendi.

Olayın ardından şüphelilerin 22 plakalı kiralık bir araçla olay yerinden uzaklaştığı anlaşıldı. Olay yerinde yapılan incelemelerde 14 adet boş kovan bulundu ve iş yerine bir mermi isabet ettiği tespit edildi.

Devam eden tahkikat kapsamında, M.K.’ye işyerinde yapılan aramada ise şu eşyalar muhafaza altına alındı: 1 adet hançer, 5 adet 9*19 dolu fişek, 1 adet boş şarjör, 1 adet kasatura ve 1 adet 12 kalibre fişek.

Olayla ilgili tahkikat devam ederken; Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelişmeler hakkında bilgi verileceği kaydedildi.