ERDOĞAN DEMİR

Saat 11.30’da başlayan etkinliğe Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Serkan Palabıyık, Sadık Moğolkoç ile öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Yunus ekibi de etkinliğe katılarak, şenlikte motosiklete binmek isteyen çocuklara sürpriz yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürü Bülent Erkul açılış konuşması yaparak şunları söyledi: “Sayın belediye başkanım, Sayın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerim, değerli öğretmenlerim, kıymetli öğrenciler, değerli velilerimiz ve basınımızın güzide mensupları öncelikle bahar ve çocuk şenliğimize hoş geldiniz.  Geleneksel bahar şenliğimizi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birleştirerek hem çocuk şenliği hem de bahar şenliği adı altında kutluyoruz. Programın hazırlanması sürecinde büyük emeği olan öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliği üyelerime, her zaman yanımızda olan değerli velilerimize gerek ilkokul, gerek anaokulu bölümümüzde bizlere her zaman desteğini esirgemeyen belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ederim. Herkese iyi eğlenceler diliyorum”

Erkul’dan sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da etkinliğe katılan herkese hoş geldiniz dedikten sonra şöyle konuştu: “Haftanın başındayız dün 1 Mayıs Bahar Bayramı idi. Hem bahar bayramı hem çocuk şenliği vesilesi ile Raşit Efendi’nin hem Trakya’da hem de Türkiye’ye örnek olan geleneksel bahar şenliklerine hoş geldiniz. Örnek bir çalışma yapıyor Raşit Efendi, özel okullara devlet okullarına taş çıkartıyor.  Samimi söylüyorum müthiş bir aile birliği beraberliği var. Bu ne demek? Geleceğine sahip çıkan veliler demek, geleceğine sahip çıkan anneler babalar demek. Ben bunu yüzünüze karşı değil gururla söylüyorum ve takip ediyorum. Beni en çok ziyaret eden Raşit Efendi Anaokulu, en çok ziyaret eden Raşit Efendi Okul Müdürlüğü, ben de gönülden bu desteği veriyorum. Geleceğimize yatırım yapıyorum, soruyorlar bana ya çocuklar mı oy verecek? Oy moy peşinde değilim, gelecek peşindeyim, Atatürk’ün izinde Cumhuriyetin yolunda hep beraber ikinci yüzyılında hep beraber bu yolculuğa Türkiye’nin başarısı için imza atmak zorundayız. Geleceğimizi tasarlamak zorundayız, dijital bir dönem. Keşan’da bana gençler soruyor. Keşan’a ne zaman drone taksi durağı yapacaksınız diyorlar? 2030 yılında Keşan’a drone taksi geliyor. Bunu bana soran gençlere biz nasıl boyun eğmeyiz. Gençler, siyasete, ticarete artık her şeye girmeliler. Devir artık alın teri devri değil akıl teri devri, o çocukları biz yetiştirmeliyiz. O yüzden Raşit Efendi Keşan’da kıymetli, onun için Trakya’da önder oluyor.” 

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler 23 Nisan ile ilgili kısa kısa şiirlerini sundu.

Etkinlikler, şiirlerin okunmasının ardından öğrencilerin atölyedeki etkinliklere katılımı, oyun ve yarışmalar ile sona erdi.

Programda öğrencilere pamuk helva dağıtıldı. Ayrıca konuklara da lokma ikram edildi.