HABER MERKEZİ

Sabah saatlerinde Belkoop mevkinden tura başlayan bisikletçiler, Kaletepe istikametini takip ederek Kurtkapanı ve Demirkapı adı verilen meraya ulaştı. Burada bir süre dinlenen bisikletçiler yangın yollarını ve patikaları takip ederek Seydiköy sırtlarına geldi. Kısa bir molanın ardından Seydiköy Göleti, Şükrüköy ve Bahçeköy güzergâhını takip ederek turu Keşan'da sonlandırdı. Bu faaliyete, her hafta çarşamba günü saat 19.00’da yapılan çarşamba alıştırma sürüşlerine katılan yaşları 13 ve 16 arasında olan gençler de katıldı. Uyanmış yemyeşil tabiat ve rotanın görsel zenginliği katılımcılar tarafından tam not aldı.
SARDOS Dernek yönetimi yaptığı açıklamada; “Doğa yürüyüş sezonuna mevsim gereği sonbahara kadar ara verdik. Yaz döneminde faaliyetlerimizi bisiklet ve kamçılık dalları üzerinde yoğunlaştıracağız. Ayrıca ülke çapında yapılan bazı bisiklet etkinliklerine de katılım planlarımızı yaptık. Bu faaliyetlerimizi genel olarak çocuk ve genç kitlelerin katılımına imkân sağlayacak şekilde yapacağız. Bunun için 18 yaş altı katılımcıların velileri veli izin belgesi doldurmaları gerekmektedir. Bu belgeyi SARDOS Dernek yetkililerinden veya 0 546 9158600 numaralı telefonu arayarak temin edilebileceklerini beyan ettiler.”

Bisiklet turuna katılan gençlerden olan Muhammet Efe Zincir de duygularını şöyle ifade etti; “2016 yılından itibaren SARDOS faaliyetlerine katılmaya başladım. Katılmama sebep olan olay da özel bir okulda okurken gençleri bisiklete alıştırmak için SARDOS üyesi büyüklerimiz okulumuzda etkinlikler yapıyordu. Bu beni çok etkiledi ve ben de bisiklet turlarına katılmaya başladım ve hala da devam ediyorum. SARDOS ile bisiklet faaliyetlerine başladıktan sonra hayatımda çok şey değişti. Fizik olarak kendimi daha güçlü hissetmeye başladım, spor yaparak ve enerjimi bisiklete vererek kendimi daha zinde hissetmeye başladım bu benim derslerime de olumlu yansıdı. Bizlerle beraber bisiklete binen ağabey ve ablalarımız ile çok güzel vakit geçiriyoruz, kendimi zaman zaman onlar gibi büyümüş hissediyorum. Ayrıca SARDOS sayesinde birçok arkadaşım da oldu. SARDOS bir okul gibi bizlere spor yanında birçok tecrübeyi de edinmemizi sağlıyor. Bu sebeple herkesi bisiklet sürmeye davet ediyorum.”