HABER-FOTO:

BÜLENT SAYLAM

İki listenin yarıştığı genel kurulda İlhan Karakaya’nın Sarı Listesi 89 üyenin 45 oyunu aldı. Seçime Beyaz Liste ile giren Şükrü Konukçu 41 üyenin oyunu aldı.

Saat 13.00 sıralarında Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odasında başlayan olağan genel kurul toplantısına Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı İsmail Şapçı, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, üyeler katıldı.

Çoğunluğun sağlandığı toplantıda açılış ve yoklama yapıldı. Açılış konuşmasını yapan S.S. 25 Nolu Keşan Şehiriçi Minibüs Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı İlhan Karakaya, şunları söyledi: “1986 yılında kurulmuş olup, bu zamana kadar Keşan’ımıza ve Keşan halkına en iyi hizmet vermek için uğraşan, gecesini gündüzüne katarak büyük fedakarlıkla Keşan’ımıza kaliteli hizmet sunmaya çalışan büyük ve güçlü bir aileyiz. Belediye başkanımızın bizlere söylediği Keşan halkının ulaşım hizmetini sağlayan Belediyemizin 17.’ci birimiyiz. Bizler de bu süreçte bize verilen görevler doğrultusunda kooperatimizin menfaatlerini en üst seviyede tutarak görev ve sorumluluk bilinciyle ben ve yönetimim olarak tecrübe bilgi ve deneyimimizle birlikte görevimizi en iyi şekilde sürdürdük. Bu süreçte sorunlarımızın tespitini yaparak, kalıcı çözümler üretmeye çalıştık. Daima yanımızda olan Belediye Başkanımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Siyasi Partilerimiz ve odalarımızın destekleriyle birlikte birçok sorunumuza çözümler ürettik. Tabii ki bundan sonraki hizmet sürecinde de Keşan’ımıza iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için desteklerine daha fazla ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Bugün burada sorunlarımıza ve sıkıntılarımıza kalıcı çözümler üretmek için kendi bünyemizde yapacağımız genel kurulumuzun ve alacağım nihai kararların camiamıza hayırlı olmasını dilerim”

Açılış ve Yoklamanın yapılmasından sonra Divan heyetinin seçimine geçildi. İki listenin aday olduğu divan heyetinde divan başkanı Şendoğan Yargı, katip üyeliklere ise Olcay Büyükçelik ve Koray Kenarlı seçildi. Divanın oluşturulmasından sonra Saygı Duruşu gerçekleştirildi. Daha sonra Yönetim ve Denetim kurulları raporları ile bilançonun ayrı ayrı okunarak görüşüldü. Yönetim ve Denetim kurullarının aklanması bilançonun onaylanmasına geçildi. Yapılan oylamada bilançolar aklandı. Üye aidatlarının 250 TL olarak belirlenirken huzur hakkı da asgari ücret olarak kabul edildi.

Seçilen Sarı Listede şu isimler yer aldı:

YÖNETİM KURULU 

ASİL:

İlhan Karakaya

Harun Altun

Güven Uysal

Günay Akıncı

İbrahim Ezer

YÖNETİM KURULU 

YEDEK:

Rafet Akıncı

Ömer Karatepe

Fevzi Sönmez

Olcay Sambur

İsmail Küçükşen

DENETİM KURULU 

ASİL:

Serhat Top

Alper Kenarlı

Yusuf Şimşek

DENETİM KURULU 

YEDEK:

Olcay Büyükçelik

Koray Kenarlı

Ahmet Güler.