Keşan Kent Konseyi, Karlıköy’de maden ocağı bilgilendirme toplantısı düzenledi Keşan Kent Konseyi, Karlıköy’de maden ocağı bilgilendirme toplantısı düzenledi

Kurban Bayramı boyunca Erikli, Yayla ve Mecidiye’de büyük bir hareketlilik yaşandı.

Bayram nedeniyle Mecidiye sahiline özel araçları, kamyon, tır ve minibüs ile gelenler sahilde denizin keyfini yaşarken hemen yanı başlarındaki dolu çöp konteynırları ve alınmayan çöpler çirkin görüntüler yaşanmasına neden oldu.

Erikli’ de ise tatile gelen bir çok kişi otomobiller içerisinde konaklama yaparken, deniz kenarına çadırların kurulması da çirkin görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Erikli de deniz evi olan bir çok vatandaş, Erikli’nin her tarafının araç dolduğunu belirterek; “Mecidiye ve Erikli’de kesin çözüm araçları ile gelenlere otoparklar düzenlenerek araçlarını otoparklara çekmelerini sağlamak ve denize de yürüyerek gitmelerini sağlamaktır. Böylece evlerimizin önündeki araç parkları da önlenecektir. Ayrıca sahile çadır kurulması için de çadır alanları kurularak buraya gelenleri çadır alanlarına da yönlendirmesi bu çirkin manzarayı ortadan kaldıracaktır” dedi.

Muhabir: ERDOĞAN DEMİR