31 Mart 2019’daki son yerel seçimlerde Keşan’da belediye başkanı seçilen bir yetkili, seçimler öncesinde: Erikli’yi Trakya’nın Bodrum’u yapacağım’’ sözünü vermişti. Bu çok iddialı sözü verebilmek için, Bodrum’un geçmişten günümüze geçirdiği evreleri bilmek gerekir, yoksa çok ucuz sözcük kullanılmış olur. 

Erikli’de oturanlar, yaşayanlar… Özellikle orada ticari işletmesi olanlar, önemli etkinlikleri organize edenler, pazarcılar… Verilen söze, vaade inanıp güvenerek oy verip desteklediler.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesindeki son deniz sezonu da başlamıştır. Demek ki bu son deniz sezonunda da Trakya’nın Bodrum’u olamayacağız. Erikli’nin şu anki haliyle nereye benzetileceğinin de yorumunu, orayı görenler yapmalıdır. Yapacağım vaadinden etkilenerek oy veren, destek veren seçmenler; bu verilen “söz” aynı zamanda sizi de bağlar. Bu konuda duygularınızı, düşüncelerinizi ifade edip öz eleştirinizi yapmanız gerekmez mi? Ya da kulağınızın üstüne yatıp, o zaman öyleydi ne yapalım! Atı alan Üsküdar’ı geçti de diyebilirsiniz, tercih sizin. Bu; sorumluluk, tutarlılık ve ilke meselesidir. Yapılacak yerel seçimlerde yeni sözler, yeni hayaller ve her şeye rağmen döndürülmeye çalışılan sanal çark. Peki, bu gelişmelerden mağdur olan Erikli sakinlerinin sorumluluğu, suçu ne!