Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Selim Uyar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yönelik eleştirilerine sosyal medyası üzerinden yaptığı paylaşımlarla sürdürüyor.

Uyar, son olarak yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Keşan Belediye Başkan adayı olarak Helvacıoğlu’na soruyorum.     

1-Seçim kampanyası olarak bütün iftarlarda senin reklamın oluyor bu iftar yemekleri kimin bütçesinden ödeniyor, faturaları paylaşır mısınız?

Keşan Belediye Meclisi olağanüstü toplandı Keşan Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

 2- Şuan erzak dağıtımı oluyor. Bizler erzak dağıtımına karşı değiliz, ama halkın parasını yani bizlerin paralarını seçim kampanyasında kendin için kullanıyorsan bunun hesabını soruyorum. Bu erzaklar nereden geldi? Nereden alındı?

3- Kızılay erzak gönderdi mi? Kızılay mı halka dağıtıyor? Yoksa senin adına mı dağıtıyor. Bu erzaklar senin reklamın için dağıtılıyorsa bunun da devletimizin kurumuna soruyorum. Böyle bir adaletsizlik odlu mu?

 4- Bütün her şeyi hibe adı altında yaptığını söylüyorsun, yani bedava yaptın. O zaman Keşan belediyemizin ne kadar parası var?  Veya ne kadar borcu var? Madem ki her şey 61 tane hibe ile yapıldıysa Keşan Belediyesi’nin bütçesinde para olması lazım. Para varsa ne kadar var? Yoksa da ne kadar açığımız var?  Bunu soruyorum. Çünkü seçime gireceksiniz seçime girerken bunu izah etmeniz lazım. Bu kadar paramız var bu kadar yok veya demeniz gerekiyor.

5- Ticaret odasında borç bıraktınız mı? Çünkü çok büyük borç bırakıldı diye söyleniyor?

6- Herkes faturalardan bahsediyor, faturaların sadece % 18’ini ödeyip fatura getirenlere ödeme yapılıyor mu? Soruyorum birilerine para kazandırmak için belediye bütçesini kullandırdınız mı? Sizlere soruyorum”