ERDOĞAN DEMİR

Başkan Serhad Sezen yeni sistemde kredi limitlerinin meslek gruplarında belirlenen NACE kodlarına göre limitlerin farklılık gösterdiğini belirtti.

Sezen, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatiflerinden kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarların vergi açılış ve esnaf odası kayıt tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması şartı arandığını duyurdu.

Ayrıca ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarlardan araç ruhsatı, SRC belgesi ve ehliyet isteme zorunluluğu getirildiğini belirtti.

Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifi kefaletiyle Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerin geri dönüşlerinden kullandırımların devam ettiğini ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla çekilen kredilerin kooperatif açısından geri dönüşlerinde herhangi bir sorun olmadığının altını çizen Başkan Serhad Sezen , “Geri dönüşlerde asla bir sorun yok. Aksine bu yıl geri dönüşümün en yüksek dönemini yaşıyoruz. Fakat bu kredi limitlerinde yapılan düşüşün çok uzun süreleri almayacağı, yakın zamanda eski durumuna döneceğine beklentisi içerisindeyiz’’ diye konuştu.