MEHMET AYTAÇ

15.00 sıralarında meydana gelen olayda Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan bir ağacın birçok dalı Emniyet Müdürlüğü önündeki yola devrildi. Dalların bir aracın üzerine düştüğü ancak araçta hasar oluşmadığı öğrenildi. Buraya devrilen ağaçları emniyet görevlileri yoldan toplayarak meydana bıraktı ve bir süre aksayan trafik akışını yeniden sağladı.

Öte yandan Atatürk Parkı’nda da şiddetli rüzgârın etkisiyle bir anıt ağaç ortadan ikiye ayrılarak gövdesinin yarısından yere düştü. Şans eseri o an ağacın yakınında kimsenin bulunmaması nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

BALCI VE ÇEKİÇ MÜDAHALE ETTİ, DALLAR BUDANARAK ÖNLEM ALINDI

Ağaçların devrildiği haberini alan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ve Belediye Meclisi Üyesi Müslim Çekiç, olay yerine gelerek durum tespiti yaptı. Balcı, Keşan Belediyesi’ne bağlı ekipleri, devrilen ağaç ve dalların temizlenmesi için görevlendirirken, Çekiç de meydandaki dalları toplayarak tehlikeye engel olmaya çalıştı. Cumhuriyet Meydanında dalları kırılan ağaca belediye ekipleri Keşan Belediyesi İtfaiye aracı ile üst bölümdeki tehlike yaratabilecek dalları budayarak olası tehlikeye karşı önlem aldı.

Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor

GİYİMCİ PAZAR ESNAFI TEZGÂH AÇAMADI

Öte yandan Cumartesi kurulan halk pazarında giyimci Pazar esnafının da tezgâh açmadığı görüldü. Şiddetli lodosun etkisiyle çoğu giyimci pazar esnafının tezgahlarını açamadığı öğrenildi.