SOL Parti’den halka seçim çağrısı:

“20 yıl yeter, gönderelim!”

MEHMET AYTAÇ

SOL Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Bulut, Ahmet Erkan ve Nevzat Uğur ile birlikte açıklamalarda bulunan Ali Erol Durmaz; “3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk gündü. Ülkemiz bu yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde. Bu felaket rejimine son vermek artık bir hayat memat meselesidir. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyor, bunun için enerjimizi, aklımızı ve umut olacak ve bütün zorlukları aşabilecek bir toplumsal seferberliği birlikte yaratmaya çağırıyoruz” dedi.

“KAZANMAK İÇİN HAREKETE GEÇELİM”

SOL Parti’nin çağrısı şu şekilde: “AKP iktidarına karşı hiçbir yanılsamaya kapılmadan verdiğimiz 20 yıllık mücadelemizin onuruyla, bugün de rejimi yenme sorumluluğuyla mücadele ediyoruz. Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor. Her türlü hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır. Bütün bu dinamiklerin aktif desteğini alacak bir ortak muhalefet anlayışıyla davranabilirsek bu rejime ikinci bir şans vermeden, ilk turda yenebiliriz. Yeter ki herkes bu sorumluluk bilinciyle hareket etsin. Bu rejimden kurtulmanın ve emekçi halklar için bir çıkış yolu yaratmanın en gerçekçi yöntemi anti-emperyalist, laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemektir. Sağa yaslanmış politikalarla, din ve kimlik eksenli AKP dümen suyundaki açılımlarla ancak hızlı bir çöküşle sonuna ilerleyen iktidara yeni manevra alanları açabilir. Bugün yapmamız gereken zenginlerin serveti artarken açlık ve yoksulluk içinde yaşayan milyonları birleştirmek için mücadele etmektir. Toplumu din mezhep temelinde bölmeye yönelik demogojilere karşı, emekçilerin en geniş birliğini, dayanışmasını ve örgütlü mücadelesini geliştirmektir. Ancak bu şekilde özelleştirilen tüm kurumlarımızı geri alabilecek, tarikat ve cemaatlerin devlet içindeki kadrolaşmasına son verebilecek, toprakalrımız üzerindeki emperyalist şirketlerin egemenliğini ortadan kaldırabilecek bir gücü yaratabilir, emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kurabiliriz.”

ORTAK AKIL VE SORUMLULUKLA KAZANMAK İÇİN SEN DE GÜÇ VER”

SOL Parti’nin halka çağrısı şu şekilde sürdü: “Gün şimdi akıl ve sorumlulukla kazanacağımız o güne adım adım yürümenin günüdür. Haziran 2023’e bugünden itibaren yaklaşık 30 hafta var. Seçimlere kadar her gün, her an kazanmak için kenetleneceğiz, birlikte çalışacağız. Oyunlarını bozacak, sansürlerini aşacak, baskılarını boşa düşürecek yolları birlikte bulacağız! Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız! Elbet en güzel hükmü sonunda biz vereceğiz!”

“ONLAR KAYBEDECEK! BİZ KAZANACAĞIZ!”

Sol Parti, çağrısını şöyle tamamladı: “Haydi! Sen de güç ver, hep birlikte bu kötülük imparatorluğuna son verelim. Onları hak ettiği yere tarihin çöplüğüne gönderelim. Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini kazanma iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz.”