HABER MERKEZİ

DSP Saros toplantısına çağrılmamasına tepki gösterdi DSP Saros toplantısına çağrılmamasına tepki gösterdi

Keşan Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu’ndan verilen bilgiye göre Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir, 2023’te de vatandaşın yanında olduklarını söyledi.

Keşan Belediyesi, “Hoş Geldin Bebek” projesinden, “Asker Destek Projesi”nden sosyal yardımlara kadar birçok alanda sosyal belediyecilik hizmeti verdi.

Eylem Akdemir, müdürlük olarak gıda yardımı, kıyafet yardımı, maddi yardım, Asker Destek Paketi Projesi, diğer ayni yardımlar, engellilere yönelik yardımlar, Hoş Geldin Bebek Projesi, ev temizliği hizmeti, kişisel bakım hizmeti, ihtiyaç fazlası ev eşyası yardımı, ihtiyaç fazlası eşya yardımı konusunda çalışmalara 2023 yılında da devam ettiklerini söyledi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla iyi günlerinde de kötü günlerinde de vatandaşın yanında olduklarını ifade eden Akdemir, “Araştırmalar sonucu tespiti yapılan ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen tüm talepleri de titizlikle değerlendiriyoruz. Bu kapsamda; 2023 yılında 458 kişiye erzak yardımı, 231 kişiye kıyafet yardımı, 137 kişiye diğer ayni yardım,3 bin 407 kişiye maddi yardımda bulunduk.  123 kişiye ihtiyaç fazlası ev eşyası, 5 bin 170 kişiye de ihtiyaç fazlası kıyafet bağışladık. Hoş Geldin Bebek Projemiz kapsamında 327 aileyi ziyaret ettik. Asker Destek Paketi Projemiz kapsamında 58 Mehmetçiğimizi askere uğurlarken, 19 engellimize tekerlekli sandalye ulaştırdık.” şeklinde konuştu.

Editör: BÜLENT SAYLAM