ERDOĞAN DEMİR

Geçtiğimiz Pazartesi günü Süper Lig’de oynanan MKE Ankaragücü-Çaykurspor Rizespor maçının ardından maçın hakemi Halil Umut Meler’e yapılan çirkin saldırı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığında toplanarak durum değerlendirmesi yaptı ve yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

TFF, bu toplantıda Türkiye’deki profesyonel ve amatör olmak üzere liglerdeki tüm maçları süresiz olarak erteledi.

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alan Başkanlığını değerlendirdi Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alan Başkanlığını değerlendirdi

TFF konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama da yayınladı.

Açıklama şöyle;

11.12.2023 Pazartesi günü MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor A.Ş. arasında oynanan Trendyol Süper Lig maçı sonrası kendini bilmez caniler tarafından FIFA kokartlı maçın hakemi Halil Umut Meler'e yönelik yapılan insanlık dışı alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Halil Umut Meler'in sağlık durumunu yakından takip ediyor, değerli hakemimize acil şifalar diliyoruz.

Bugün bu alçak saldırı sadece Halil Umut Meler'e yapılmamıştır. Bugün bu insanlık dışı alçak saldırı Türk Futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren, hakemlere yönelik suça teşvik eden herkes bu aşağılık suçun ortağıdır. Kulüp Başkanlarının, yöneticilerinin, teknik direktörlerinin, TV yorumcularının hakemleri hedef gösteren sorumsuz açıklamaları bugün bu alçak saldırıya zemin hazırlamıştır. Yıllar önce olmuş bazı olayları bugün olmuş gibi sürekli gündeme getiren herkes bu çirkinliğin sorumlusudur.

Bu insanlık dışı saldırının sorumluları ve azmettiricileri hakkında Devletimizle eş güdümlü olarak hak ettikleri tüm cezai işlemler uygulamaya başlamıştır. Sorumlu kulüp, Kulüp Başkanı, yöneticileri ve Halil Umut Meler'e saldırıda bulunan tüm suçlular, en ağır şekilde cezalandırılacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelenmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur.”

Editör: BÜLENT SAYLAM