TGD’den kınama

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Doğan Tekirdağ'da yerel gazete Habertrak’ın sahibi gazeteci Cenap Kürümoğlu’na yapılan saldırıyı nefretle kınadıklarını açıkladı.

Doğan, Trakya Gazeteciler Derneği adına yaptığı açıklamada, gazetecilere zaman zaman yapılan saldırıların çağdaşlıktan uzak, intikam ve kin duyma çabaları içerisinde olanların saldırısı olduğunu belirtti.

Habertrak Gazetesi sahibi Cenap Kürümoğlu’nun, önceki akşam saatlerinde Tekirdağ Ertuğrul Mahallesi'ndeki evinin yanında bulunan fırından ekmek aldığı sırada kapüşonlu 2 kişinin sopalı saldırısına uğradığını ve Kürümoğlu’nun başından yaralandığını, birçok yerinde de darp izleri bulunduğunu ve kendisi döven kişilerin gözden kaybolduklarını söyleyen Doğan, bu tür saldırıların hiçbir zaman gazetecileri yıldırmadığını ve olumsuzlukların her zaman üzerine korkusuzca gittiklerini ifade etti.

Emniyet güçlerinin olayın faillerini en kısa sürede yakalayacaklarını ve adalet önüne çıkaracaklarına hiçbir zaman kuşku duymadığını belirten Doğan,”Suçlular er geç cezalarını muhakkak çekeceklerdir. Yazdığı yazılar doğrultusunda gazeteci dayak yiyorsa, bunu demokrasiye yapılan saldırı gibi görmek gerek olduğunu biliyoruz. Gazeteci her zaman yazdığının arkasında duran kişidir. Doğru neyse gazeteci onu yazıyordur.

Meslektaşımız Tekirdağ Habertrak Gazetesi Sahibi Cenap Kürümoğlu’na yapılan saldırıyı nefretle kınıyor ve faillerini er geç yakalanıp adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.