HABER MERKEZİ

THK Keşan Şube Başkanı yapılan seçim sonrası Eyyup Kavazlar seçildi. 

SEÇİM SÜRECİ

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Merkezi ve Türkiye genelindeki tüm THK şubeleri, Ankara İdari Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda THK Şube Genel Kurulları ve THK Genel Merkezi için Olağan Genel Kurul düzenleme kararı aldı. Bu karar gereği, THK Keşan Şubesi 8 Mayıs 2023 tarihinde Şube Yönetim Kurulu kararıyla Genel Kurul Davetiyelerini üyelere dağıttı. Dağıtım, imza karşılığı Şube Sayman Vekili tarafından gerçekleştirilmiş ve ilk toplantı tarihi olan 30 Mayıs 2023 tarihinde saat 15.00'te Hazirun Listesindeki toplantı yeter sayısı sağlandığından Genel Kurul toplantısı yapıldı.

THK KEŞAN ŞUBESİ SEÇİMİ

2002 yılından bu yana THK Keşan Şube Başkanlığı görevini yürüten Hidayet Başar toplantıyı açtı. Toplantı gündeminde yapılması gerekenleri yerine getirildi ve toplantıya katılan üyeler tarafından sunulan önerge açık oylamaya sunularak Divan Heyeti oluşturuldu.

THK Keşan Şubesi Yönetim ve Denetleme Kurulu Faaliyet Raporları okundu ve Divan Başkanı tarafından açık oylamaya sunulduktan sonra Yönetim ve Denetleme Kurulları ibra edildi.

Yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Büyük Genel Kurul Delege listesi, toplantıya katılan THK Keşan Şubesi Üyeleri tarafından Divan Başkanlığına sunuldu. Yönetmelikler gereği Yönetim Kurulu'nda 5 asil ve 5 yedek üye, Denetleme Kurulu'nda 3 asil ve 3 yedek üye, Büyük Genel Kurul Delegesi olarak ise 5 kişi yer aldı.

Yapılan kapalı oylama sonucunda seçilen isimler şunlar oldu:

ŞUBE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:

 1. Eyyup KAVAZLAR
 2. Serkan DENİZ
 3. Özgür Heves YILDIZ
 4. Erdal ŞEKER
 5. Kutay TAYMAZ

ŞUBE YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ:

 1. Süleyman Gürsel PAÇAMAN
 2. Gizem ŞAHİNBAŞ
 3. Anıl BAYKAT
 4. Erhan ENGİN
 5. İsmail YANIK

ŞUBE DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ:

 1. Olcay SORAN
 2. Mehmet Güneş YILMAZ
 3. Hüseyin Sarp ÖZTÜRK

ŞUBE DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ:

 1. Savaş YİĞİT
 2. Ahmet Özer ESGİN
 3. Süleyman KIRBIYIK

BÜYÜK GENEL KURUL DELEGELERİ:

 1. H. Hüseyin ENEZLİ
 2. Serkan DENİZ
 3. Erdal ŞEKER
 4. Kutay TAYMAZ
 5. Özgür Heves YILDIZ

31 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu toplantısında görev dağılımı yapıldı. Eyyup Kavaklar, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilirken, Erdal Şeker ise THK Keşan Şube Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Denetleme Kurulu Başkanlığına ise Olcay Soran oldu.

Toplantıya katılan ve 2002 yılından bu yana THK Keşan Şube Başkanlığı görevini yürüten Hidayet BAŞAR, yeni seçilen Eyyup Kavazlar'a tebriklerini ileterek görev teslimini yapmış ve yeni görevinde başarılar diledi. Hidayet Başar'a, Türk Hava Kurumu'na verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edildi ve yeni seçilen yönetim ve denetleme kurullarından da yardım ve destek beklendi.