HABER MERKEZİ

Toprak Mahsulleri Ofisi, hububat hasadının yoğunlaşarak devam ettiği bu günlerde üreticilere kurumun adını kullanarak randevu vermek isteyen, kendilerinden para talebinde bulunan benzer uygulama, web sitesi ve kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu…

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), hububat hasadının yoğunlaşarak devam ettiği bu günlerde üreticilere kurumun adını kullanarak randevu vermek isteyen, kendilerinden para talebinde bulunan benzer uygulama, web sitesi ve kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Üreticilerin buğday teslimi için randevu sisteminde yaşadıkları sıkıntı nedeniyle eleştirilerin hedefi olan TMO'nin Genel Müdürü Ahmet Güldal, Edirne Ticaret Borsası'nın iştiraki olan Lisanslı Depo Tesisleri'ni ziyaret ederken, kurumun resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde TMO Hububat Alım Randevusu'nun ücret karşılığında verilmek istendiğine dikkat çekildi. TMO Hububat Alım Randevuları'nınhttp://randevu.tmo.gov.tr üzerinden yapıldığı belirtilen açıklamada şunlara yer verildi:

“SÖZ KONUSU HESAP VE SİTELER SAHTE OLUP ÜRETİCİLERİMİZİ DOLANDIRMA AMACI TAŞIMAKTADIR.

Kurumumuz ismini kullanan kötü niyetli bu tür sosyal medya hesap ve internet siteleri tespit edildikleri andan itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)'na ihbar edilmiş olup erişime kapatılmaları sağlanmıştır.

TMO Hububat Alım Randevuları 24 Mayıs 2023 tarihinden itibaren üreticilerimize TMO'nun resmi web sitesi olan http://randevu.tmo.gov.tr  üzerinden verilmektedir. Randevular tamamen ücretsiz olup giriş önceliğine göre sıralanmaktadır.

TMO RANDEVULARININ BAŞKA BİR MECRADAN VERİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

Hububat hasadının yoğunlaşarak devam ettiği bu günlerde, Kurumumuz adını kullanarak randevu vermek isteyen, üreticilerimizden para talebinde bulunan benzer uygulama, web sitesi ve kişilere karşı üreticilerimiz dikkatli olmalıdır.    

TMO resmi web sitesi dışındaki başvurulara üreticilerimizin itibar etmemesi önem arz etmektedir.”

TMO GENEL MÜDÜRÜ GÜLDAL  ETB'DE

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, beraberinde Alım ve Muhafaza Daire Başkanı Gökhan Gürbüz ve Personel Daire Başkanı Fatih Kaya olmak üzere Edirne Ticaret Borsası'nın iştiraki olan Lisanslı Depo Tesislerini ziyaret etti.

ETB Yönetim Kurumlu Başkanı Özay Öztürk,  ziyaret sırasında borsa ve lisanslı depoda yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler paylaştıklarını söyledi.

TMO'NUN YENİ ALIM NOKTASI

AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcıları Aydoğan Akıncı ve Adem Ayaz, Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Güldal ile birlikte İl Başkanı Belgin İba'nın müjdesini verdiği yeni alım noktasını ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta üreticilerle bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Başkan İba, bereketli bir alım sezonu geçirilmesini temennisinde bulunarak, yeni alım noktasının büyük kolaylık sağlayacağını duyurmuştu. Başkan İba'nın müjdesini verdiği Toprak Mahsulleri Ofisi yeni alım noktası belirtildiği gibi bu hafta itibariyle Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun yanında bulunan alanda hizmet vermeye başlayacak.

Yeni alım noktasıyla birlikte üreticilerin randevuları öne alınacak ve işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilecekler.