MEHMET AYTAÇ

Gazetemiz Editörü Mehmet Aytaç’a açıklamalarda bulunan Ceylan Toker, LÖSEV’in uzun yıllardır kanserli çocuklara umut ve hayat olduğunu belirterek; “LÖSEV hem çocuklarımıza hem de yetişkin kanser hastalarımıza desteğini sürdürüyor” dedi. Türkiye’de çeşitli sebeplerden dolayı çok sayıda kanser hastasının bulunduğunu ifade eden Toker, LÖSEV’in, kanser hastası bulunan ve maddi yetersizlik çeken aileler için 12 ay boyunca et ve gıda yardımları, erzak, Ramazan, eşya ve hatta kıyafet desteğinde bulunduğunu kaydetti.

“AİLELER İLE BİRLİKTE SAVAŞIYORUZ”

Hastaların ve yakınlarının özellikle morale çok ihtiyacı olduğunun altını çizen Toker, “Lösemi ve kanser, tedavi edilebildiği gibi önlenebilir hastalıklardır. Çağımızda stres, yaşam tarzı, hava kirliliği, sağlıksız gıda gibi birçok sebepten dolayı kanser türleri ile karşılaşıyoruz. Kanserin birçok türü ve lösemi önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıklardır. Bu bir mücadeledir. Biz LÖSEV olarak bu mücadelede aileler ile birlikte savaşıyoruz” dedi. 

“LÖSANTE HASTANESİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TEDAVİ SAĞLIYOR”

LÖSEV tarafından Ankara’da kurulan Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nin, lösemi hastası çocuklara ücretsiz tedavi imkânı sağlandığını belirten Toker; “Lösante sadece tedaviyle kalmıyor. Hastaya ve aileye psikolojik destek, doğru beslenme eğitimleri, evde bakım hizmetleri, doğru hijyen eğitimleri, maddi destekler ve sosyal yardımlar, hayata bağlayan aktiviteler ve otel-konaklama hizmetleri de sağlanıyor” şeklinde konuştu. 

“LÖSEV, GÜVENİLİR VE SAĞLIKLI GIDA SATIŞI YAPIYOR”

İzmir’in Seferhisar ilçesine kurulan LÖSEV Çiftliği’nde organik ve güvenilir mandalina yetiştirildiğini, hastaların ve yakınların da burada vakit geçirebildiğini söyleyen Toker, “Burada yetiştirilen ürünlerimizi LSV Dükkan aracılığıyla internet üzerinden alabilir ve LÖSEV’e katkı sağlayabilirsiniz. Türkiye genelinde köy okullarından yoksullukla mücadele eden mahallelere kadar sağlıklı ve temiz gıdaya erişemeyen çocuklar için de toplu satın alarak bu ürünleri onlara ulaştırmamıza destek olabilirsiniz. LSV Dükkan’da sağlık ürünlerimiz, doğal zeytinyağı, doğal çikolata gibi ürünlerin yanı sıra hediyelik eşyalarımızı da satın alabilirsiniz. LÖSEV tüm bu satışlardan elde ettiği geliri yıllardır olduğu gibi başta çocuklarımız olmak üzere yetişkin hastalar ve ailelerine destek olmak için kullanmaya devam ediyor” dedi.