HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya’nın enerjide potansiyelini gerçekleştirerek küresel zirveye adım atacağını bildirdi.

Coğrafi konumun enerji potansiyelinin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir faktör olduğunu belirten Aksal, “Ükemiz Ortadoğu ile Avrupa, Rusya ile Avrupa arasında bulunduğu konum itibarıyla birçok alanda merkez olma potansiyeline sahip. Bunların en önemlilerinden biri ise doğal gaz enerjisi” dedi.

Trakya’nın doğal gaz konusunda küresel bir merkez olma potansiyelini gerçekleştirmek üzere çok önemli adımlar atıldığını ifade eden Aksal, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni'nde bölgemiz ve ülkemizin doğal gaz enerjisi konusunda bir merkez olması yolundaki gelişmelerden bahsetti. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle ‘Amacımız ülkemizi en kısa sürede doğal gaz referans fiyatının oluştuğu küresel merkez haline dönüştürmektir.’ Rusya ile gerçekleşen görüşmelerimiz neticesinde Trakya doğal gazda enerjide bir hub haline getireceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı’nı inşa ederken ülkemizi tüm alanlarda en ileri seviyeye taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.