BÜLENT SAYLAM

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Keşan İlçe Başkanı basın sözcüsü Ahmet Özkaya, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Irak’ta yapılan askeri operasyonlarda PKK’ya karşı kimyasal silah kullandığını iddia sahiplerine karşı açıklamada bulundu. Özkaya, Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Milleti’nin şeref madalyasıdır” dedi.

MHP Keşan İlçe Başkanı basın sözcüsü Ahmet Özkaya, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Silahlı Kuvvetlerinin Her şeyden önce şunu herkes bilmelidir ki; Türk’ün ordusuna düşmanlık yapanlar, düşman orduların askeridir. Adında Türk olan TTBnin, Türke dair her şeye düşman olan Başkanı Dr. Şebnem Koru Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irakta yapılan askeri operasyonlarda PKKya karşı kimyasal silah kullandığını iddia ederek bir kez daha maşası olduğu Türkiye düşmanlarına sadakatini göstermiştir.

TTB Başkanı’nın bu asılsız; ahlaka, insanlığa ve vicdana sığmayan iddialarına destek çıkan saz arkadaşları CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve yargı kararı ile görevden uzaklaştırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da aslında bu iddiaların asılsız ve yalan olduğunu bilmekle birlikte, hizmet ettikleri güçlere karşı görevlerini eksiksiz yerine getirdiklerini bir kez daha göstermişlerdir.

Öte yandan; CHP ve bazı siyasi partilerin, bu gelişme karşısında net bir tavır sergileyememeleri üzüntü vericidir. Siyasi dengeleri korumanın ve oy hesaplarının, ülke menfaatlerinin önünde tutulması kabul edilebilir bir durum değildir. Buna karşılık; bu rezalete yüksek sesle karşı çıkan siyasi parti, kuruluş ve kişilerin dik duruşlarını takdirle karşılıyoruz. Milletimizin ne düşündüğünü ise Haziran-2023te hep birlikte göreceğiz.

TTB Başkanı Dr. Şebnem Koru Fincancı, yaptığı bu açıklama ile öncelikle doktorluk gibi şerefli ve kutsal bir mesleği her türlü zorlukla yerine getiren, gece gündüz demeden hayat kurtarmak için çabalayan doktorlarımıza saygısızlık yapmıştır. O makamda oturmayı hak etmeyen bu şahıs ivedilikle istifa etmeli ve yerine, meslek ahlakına uygun davranan şerefli bir Türk hekimi oturmalıdır.

TSKyı kimyasal silah kullanmakla suçlamak, her geçen gün gücüne güç katan ordumuza yeniden bir dış operasyon yapılmaya çalışıldığının işaret fişeğidir. Yayımlanan görüntülerde; kimyasal silah kullandığı iddia ettikleri şerefli Mehmetçikte maske yok, yanlarındaki köy korucularında maske yok, hiçbir koruyucu ekipman yok! Bu nasıl bir kimyasal silah kullanmadır? Video seyrederek, kimyasal kullanıldığını ve bunun sinir gazı olduğunu teşhis etmek ise Türk düşmanlarının şerefsizlikte zirve yapması halidir!

Geçmişte FETÖ terör örgütünün, TSK ya dış destekli yaptığı iç operasyonda olduğu gibi bugün de uzantıları TSKyı yıpratmak ve lekelemek için ellerinden ne geliyorsa yapmaktadırlar. Terör örgütü destekçileri ve satılmışlar ne yaparlarsa yapsınlar, tarihi şanla şerefle dolu TSKyı lekelemeyi ve yıpratmayı başaramayacaklardır.

‘Ardından kırk it havlamayan kurt, kurt sayılmaz!’ Onun içindir ki; Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurt duruşunu gören itler daha çok havlayacak. Başı dışarıda kolları içeride olan hainler; akıl, şeref ve onurlarını kiraya vermişlerdir.

Türk Milletine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine, tedavisi mümkün olmayan alerjisi bulunanlar ne yaparlarsa yapsınlar; nereden emir, destek ve güç alırlarsa alsınlar, Türk Milletinin ve bu milletin bağrından çıkmış Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayağına pranga takamayacaktır.”