ERDOĞAN DEMİR

Festivalde şehrin en popüler mekanlarından olan Ördekli Göl şenlik yerine dönüştü. Ördekli Göl, Uzunköprü’yü ziyaret eden karavan topluluğunun katılımı ve burada düzenlenen konserler ve çeşitli etkinlikler festival boyunca gülümseyen yüzlerin mekanı oldu.

Festival kapsamında organize edilen futbol ve basketbol turnuvaları da büyük ilgi görerek Uzunköprülü  gençler bu turnuvalarda ter döktü. 

Festival kapsamında konuk olan ülkenin en kıymetli yazarlarından Ahmet Ümit ile söyleşi etkinliği Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Festivalin 3.gecesi 9 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen Haluk Levent konseri Uzunköprü’yü yerinden salladı. Levent konsere katılan onbinler tarafından büyük bir beğeni topladı.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, konserde Haluk Levent’e bir plaket takdim ederek kendisini Uzunköprü’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Levent de Uzunköprü’de bulunmaktan ve Uzunköprülülerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirterek Becan’a kendisini Uzunköprülülerle buluşturmasından dolayı teşekkür etti.