HABER MERKEZİ

Dün, saat 10.30’da, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında Keşan Meslek Yüksekokulu öğrencilerine  ‘İletişim ve medya’, saat 11.00’de ise Keşan Hacı Mümine Özkaya Camii Kuran Kursu kursiyerlerine ‘Bilinçli medya kullanımı ve medyayı tanımak’  ile ‘Madde kullanım riski ve madde bağımlılığından korunma’ konulu eğitim verildi.

‘İletişim ve medya’ konulu eğitimin içeriğinin, ‘Aile eğitim programı medya alanında olan medyayı kavramak modülünde yer alan içerik oluşumunda belirleyici ulusal ve küresel etkenler, internet ve yeni medya, medya dili, medya ve toplum, reklamın amaç ve stratejileri’ ünitelerinin oluşturduğu ifade edilerek, eğitimde öğrencilerin belirtilen ünitelerdeki kazanımlar edinmelerinin beklendiği kaydedildi.

Keşan Hacı Mümine Özkaya Camii Kuran Kursu kursiyerlerine ise Keşan Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Psikolog Burak Sert ve Öğretmen Seda Azamak tarafından ‘Bilinçli medya kullanımı ve medyayı tanımak’  konulu eğitim verildi. Eğitimin amacının, medyayı tanımak, internet kullanımının gerektiği kadar yapılması, sanal bağımlılığın önlenmesi ve medyanın, televizyonun, internetin zararlarından ailelerin ve çocukların korunması olduğu bildirildi. Psikolog İrem Çetintaş ise kursiyerlere ‘Madde kullanım riski ve madde bağımlılığından korunma’ konusunda eğitim düzenledi. Eğitimde madde bağımlılığının ne olduğu, kimlerin risk altında olduğu, madde bağımlılığından korunma yöntemleri gibi başlıklara değinilerek, eğitimler katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.