BÜLENT SAYLAM

Bezbaş, yaptığı açıklamada, Üreticinin sesini Meclis kürsüsünü döve döve savunmuyorsunuz. Köylere tekrar oy istemeye gelince size çay ısmarlayacak üretici bulamayacaksınız” dedi.

BOYNU BÜKÜK ÜRETİCİ NASIL VERECEK O PARAYI?

Süt yoksa peynirin de olmayacağını hatırlatan Bezbaş, şunları söyledi: “Süt yoksa peynir de yok. Et yoksa protein yok. Buğday yoksa ekmek yok. Bize düşmez Ankara'da seçilmişler var biliyorum da bizimle mi uğraşacak arkadaşlar programları yoğun! Rençper bitiyor, arpa, buğday alan yok. Her gün İstanbullu bir ticaret erbabı köylerden tarla topluyor, kime toplar bilinmez; ama çok para veriyorlar. Boynu bükük üretici nasıl verecek o parayı? Babasından kalan köy evini bile mirasçılardan satın alamıyor artık.”

FABRİKA YEMİNE ZAM SERBEST

Süt üreticisinin girdilere göre süte zam beklerken hayal kırıklığı yaşadığını kaydeden Bezbaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Olacak yine olan memelerinden süt akan ineklere. Kestirirken ağlayacak hayvancı; ama ne yapsın, fabrika yemine zam serbest. Acıklı hikayeyi yine yazalım. Su nerde inek içti? İnek nerde kasaba gitti? Süt nerde, ithal süt tozu verelim. Buzağı nerede, anasını kestik, ithal dana verelim.”

ÜRETİCİ SİZE OY VERDİ

Oy istemeye giden milletvekillerinin çay ısmarlayacak üretici bulamacağını kaydeden Mustafa Bezbaş açıklamasını söyledi: “Bu güzel ülkeyi seven başta tarımsal kuruluşların başkanları, sonra seçilmiş milletvekilleri, üretici size hangi partiden olursanız olun oy verdi. Üreticinin sesini Meclis kürsüsünü döve döve savunmuyorsunuz. Köylere tekrar oy istemeye gelince size çay ısmarlayacak üretici bulamayacaksınız.”

Bezbaş, hükümetin üreticilere destek olması, tarımsal üretimi teşvik etmesi ve girdi maliyetlerini düşürmesi gerektiğini söyledi.