ERDOĞAN DEMİR

Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor Vatandaş, mazgal sorununa kalıcı çözüm istiyor

Otobüs yazıhane işletmecileri ve Keşanvatandaşlar bu duruma üzüldüklerini belirterek, dışarıdan otogara gelenlerin de bu durum ile karşılaştıklarına üzüldüklerini belirtiyorlar.

Otogarın içerisinde tavanın dökük olması, kabloların açıkta gitmesi, içerisinde yaşanan gelişi güzel düzensizlik dikkatleri çekiyor.

Bunun dışında kış mevsimi gelmesine rağmen, otogar adeta buzhane gibi, buraya gelen ve otobüs saatini bekleyen vatandaşlar ile yazıhanelerdeki personelde herhangi bir ısınma sistemi olmadığı için üşüyorlar.

Vatandaşlar ve yazıhane işletmecileri otogarın durumu ile ilgili şunları söyledi: “Otobüsle Keşan’a gelen misafirlerimizi karşılayan otogarın kötü durumu, buraya gelen insanlarda iyi bir intiba bırakmıyor. Çevre ilçelerden de gelenlerin olduğu ve kullandığı otogarımızın durumunu acaba sayın belediye başkanı Mustafa Helvacıoğlu görmüyor mu? Hadi başkan görmedi diyelim orada bulunan görevliler görüp konuyu sayın başkana anlatmıyorlar mı? Kış geldi buranın ısınma sorununu çözülmesi gerekiyor. Günde yaklaşık 1.000 kişinin kullandığı bu otogarın ısınma sorunu birinci derece çözülmesi gereken konuların başında geliyor. Bu konuda sayın belediye başkanımıza konuyu iletiyor ve sorunlarımıza kulak vermesini bekliyoruz”