Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, Ramazan Ayı boyunca belediye tarafından yapılan yardımlarla ilgili basın açıklaması düzenledi. 

Saat 13.30 sıralarında başlayan basın toplantısına Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir de katıldı.

“Hayırseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz”

Toplantıda konuşan Balcı, tüm vatandaşları Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Yardım çalışmalarımızı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürümüz Eylem Hanım ile birlikte gerçekleştirdik. Keşan Belediyesi’ne hamallar, müzisyenler ve dar gelirli vatandaşların başvuruları olmuştu. Başvuru sayısı 483 idi. 483 kişiden 423 vatandaşımızın hesaplarına 1000’er TL yatırdık. Geri kalan 60 vatandaşımızın hesaplarına paralar bayramdan sonra yatacak. Bazı arkadaşlarımıza 3 ay destek vereceğiz. Zor koşullarda bir araya gelmesini bilen bir milletiz. Ramazan boyunca 3 bin 100 ramazan paketini dar gelirli vatandaşımıza ulaştırdık. Hedefimiz 3000 koliydi. Yardımlarımız devam ediyoruz. Bağışçılarımızın desteği ile bu noktaya geldik. Ramazan Bayramı’ndan sonra 5000 koliye ulaşmaya hedefliyoruz. Belediye olarak biz aracıyız. Hayırseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.” dedi.

“Herkese çok teşekkür ederiz”

Balcı’nın arından söz alan Akdemir, ihtiyaç sahibi vatandaşların kendilerine başvuruda bulunduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Daha çok yatak, bebek arabası, oyuncak talepleri oluyor. Bu konularda bağışlarımız oldu. Hasta yatağı, yürüteç, havalı yatak, hasta bezi talebi çok fazla. Bu konularda bağışta bulunabilirsiniz.  Herkese çok teşekkür ederiz. Hayırseverlerimiz bize güvendi ve bağışları doğru noktalara ulaştı. Kesilen kurban etlerini yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İhtiyaç fazlası olan her eşyaya göre aile biliyoruz.”

“Veri tabanımıza kayıtlı yardıma muhtaç 7236 aile var”

Yakup Balcı ise Keşan Belediyesi ile hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduklarının altını çizerek, “İhtiyaç fazlası eşyaları biz ailelere ulaştırıyoruz. Pandemi süreci devam ediyor. 14 aydır vatandaşın çeşitli konularda yanındayız. Kiracılarımıza kira konusunda destek verdik, hijyen ve ilaçlama konusunda çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Pozitif olan vatandaşlarımızı tek tek arayarak ulaşıyoruz. İhtiyaçlarını karşılıyoruz. Kaymakamlığımız el ele vererek vefa destek grubumuz bayramda boyunca da hizmet verecek. Yaşlılarımıza ulaşıyoruz, bayram tıraşlarını yapıyoruz. Ramazan’dan sonra da bu işlere devam edeceğiz. Keşan Belediyesi’ni aracı olarak kullanın. Biz yardımlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Veri tabanımıza kayıtlı yardıma muhtaç 7236 aile var. Tek tek inceleyerek bu kaydı oluşturduk.” 

Balcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Ramazan boyunca mücavir alanlarda 300 kişi ile çalışacağız. 17 Mayıs’ta Erikli ve Yayla’da hizmet noktalarımızı açıyoruz. Mücavir alanlarımızda hizmetlerimiz sürüyoruz. ALO 153 Hattımız yine bayram boyunca hizmet verecek. Vatandaşlarımız bize ulaşabilir. Keşan Belediyesi bayram boyunca vatandaşının yanında. Pandemi tedbirlerin sonuç verdiğini görüyoruz. İnşallah güzel günler bizi bekliyor.”