Bölgemizin yetiştirdiği Gıda Mühendisi, Sağlıklı Beslenme Koçu Mithat Taş, "Ramazan Pidesi Tarifi Nasıl Yapılır?" videosunda bize evde pide yapımını anlatıyor. Mithat Taş, ekmek fırınlarında birebir yapılan ramazan pidesinin tam malzeme listesini, püf noktalarını ve tüm ince ayrıntılarını öğrenebilecileceğimiz söylüyor. Videoda anlatılan püf noktalarına mutlaka dikkat etmenizi öneririz.

MİTHAT TAŞ KİMDİR?

1979 yılında İpsala’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Keşan’da tamamlamıştır. Keşan Yusuf Çapraz Lisesinden mezun olduktan sonra 1998 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne giriş yapmıştır. Bu bölümde okurken Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde ikinci ana dal yapmıştır. Mezuniyetinin ardından 2006 yılında Maxi Market A.Ş. ile perakende sektöründe Gıda Kalite Yöneticisi ve Taze Gıda Sektör müdürü pozisyonunda iş hayatına başlamıştır.

Kiler A.Ş., CarrefourSA Tic. A.Ş., gibi ulusal ve uluslararası perakende firmalarında 10 yıl boyunca, kategori müdürlüğü, mağaza müdürlüğü ve bölge müdürlüğü pozisyonlarında çalışmıştır.

Mithat Taş'ın gazetemizde çıkan yazılarını okumak için tıklayınız