Keşan Yekta Baydar Ortaokulu 2023-24 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni 6 Haziran 2024 Perşembe günü gerçekleştirildi. Saat 18.30 sıralarında başlayan törene 4.Mknz.Piy.Tugay KomutanıTuğgeneral Erhan Akgül, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bilgin Atlı, Keşan Belediye Meclis Üyesi İsmail Büyükvarlık, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ServetYazgan, Yekta Baydar Ortaokul Müdürü Sercan Kemik, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Saylam, İspat Camii Mahallesi Muhtarı Yusuf Uzdilli, okula adını veren merhum Yekta Baydar’ın annesi Sevil Baydar, okul müdürleri, okul öğretmenleri, öğrenciler, veliler ve aileleri katıldı.

Program okulun Türkçe Öğretmeni Serkan Yıldırım’ın sunumunda mezun öğrencilerin isimlerinin tek tek okunarak platforma geçmesiyle başladı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile devam etti.

SERCAN KEMİK: 4 YIL ÖNCE OKULUMUZA KAYIT YAPTIRIRKEN BİRAZ TEREDDÜTLÜ, HEYECANLIYDIK

Ardından okul müdürü Sercan Kemik konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Mezuniyet törenine gelen davetlileri ‘hoş geldiniz!’ diyerek selamlayan okul müdürü Kemik, konuşmasına şöyle başladı: Sayın Garnizon komutanım, sayın belediye başkan vekilim, sayın müftüm, sayın ilçe milli eğitim müdürüm, sayın şube müdürlerim, sayın okul müdürlerim, değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler, sevgili öğrencilerim.2023-2024 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenimize hoş geldiniz. 4 yıl önce okulumuza kayıt yaptırırken biraz tereddütlü, heyecanlıydık. Dört yılın bu kadar hızlı geçeceğini düşünemedik. Ama bugün okulumuzun mezunları olarakkarşımızdasınız.”

OKUL GÜNLERİNİZ, OKUL ANILARINA DÖNÜŞECEKTİR

Konuşmasına öğrencilere seslenen okul müdürü Kemik, “Sevgili öğrencilerim, Okula ilk başladığınız günden bugüne dek, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır.Sevgili öğrencilerim bundan sonraki yaşam merdivenine tırmanmaya başladığınız andan itibaren sizin için yeni bir eğitim hayatı başlayacaktır. Geleceğinize bir ışık tutar umuduyla sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.
SÜREKLİ OKUYUN, KENDİNİZİ ÇAĞIN GERİSİNDE BIRAKMAYIN

Özel Keşan Final Anadolu Lisesi 9. mezunlarını verdi Özel Keşan Final Anadolu Lisesi 9. mezunlarını verdi

Okul müdürü Kemik, öğrencilerine şu tavsiyelerde bulundu: “Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yaratıcı olun. Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun.Ayrıca sizden sahip olmanızı istediğim üç şey 1. Sağlığınız 2. Mutluluğunuz,3. Ahlaklı ve başarılı olmanızdır.Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insan olmanızı, değerlerimize sahip çıkmanızı arzuluyorum.”

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINIZ İÇİN ÖĞRENCİLERİM VE VELİLERİM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Okulun öğretmenlerine hitaben Kemik şunları kaydetti: “Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız yavrularımızı bu yıl buradan uğurlayacağız. Onlar için yaptığınız özverili çalışmalarınız, gösterdiğiniz ilgi alaka veyaptığınız kılavuzluk için kurumum, şahsım, öğrencilerim ve velilerim adına teşekkür ediyorum.”

BUNDAN SONRAKİ YAŞAMLARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM, YOLLARI VE BAHTLARI AÇIK OLSUN

Konuşmasında velilere de seslenen okul müdürü Sercan Kemik, “Kıymetli velilerimiz emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü yaşamı seven yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyoruz. Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum, yolları ve bahtları açık olsun.” dedi.

MEZUNİYET TÖRENİNE KATILAN DAVETLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yekta Baydar Ortaokul Müdürü Sercan Kemik, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: Burada sözlerime son verirken Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu müstesna günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyor eğer sürçü lisan ettiysek, af ola.  Sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

Müdür Kemik’in konuşmasının ardından derece yapan öğrencilere plaket verilmesine geçildi.

Okul 3.sü 8-E sınıfı öğrencisi Rüzgâr Berk Salmaz’a plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Sevil Baydar takdim etti.

Okul 2.si 8-F sınıfı öğrencisi Kerem İmamoğlu’na plaketini Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bilgin Atlı takdim etti.

Okul 1.si 8-E sınıfı öğrencisi Eylül Akıncı’ya plaketini Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül takdim etti.

Ardından okul birincisi Eylül Akıncı, yaş kütüğüne plaket çaktı ve mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından okulun devamlığını temsil eden bayrak, flama devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Program Mezuniyet Belgelerinin Verilmesi ile devam edildi. 167 öğrencinin mezun olduğu törende 8-D sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Serkan Yıldırım’ın sahneye halay çekerek gelmeleri törene renk kattı.

Mezuniyet belgelerini verilmesinin ardından okul müdürü Kemik, okul öğretmen ve yardımcı personeline çiçek takdim etti.

Program öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 12.10.48

Muhabir: MEHMET AYTAÇ