HABER MERKEZİ

Yüksekokul Konferans Salonu’nda açılışı gerçekleşen programda öğrenciler, yüksekokul ve bölümler ile üniversitenin, akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında bilgi sahibi oldu. 

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilerin üniversite ve çevreye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla ‘Uyum Haftası’ programı düzenledi. Üniversite yaşamına uyum programı olarak da bilinen tanışma ve bilgilendirme toplantısı, geniş bir katılım ve yoğun bir ilgiyle gerçekleşti. Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi ile müdür yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Tülay Demiralay, üniversitede eğitim süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulundu. Prof. Dr. Ahmet Atakişi, yaptığı konuşmada öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Öğrencilerin, Yüksekokulumuzda alacakları eğitimlerin ardından meslek sahibi bireyler olarak ülkemizin dört bir köşesinde hizmeti vereceğini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Atakişi, bu süreçte çok değerli ve donanımlı akademisyenlerle en iyi şekilde yetişmeleri için çalışacaklarını ifade etti. 

Açılış konuşmasının ardından Yüksekokul Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Tülay Demiralay, ‘Trakya Üniversitesi lisans eğitim, öğretim ve sınav yönetmeliği’ hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Daha sonra okulun bölümleriyle ilgili olarak temsilci öğretim elemanları, akademik faaliyetler ve eğitim-öğretim hakkında deneyimlerini birinci sınıf öğrencileriyle paylaştılar.

Yüksekokul bünyesindeki programlar hakkında bölüm başkanlarından bilgiler alan öğrencilere ardından Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Erdem Öngün tarafından Erasmus programı hakkında ayrıntılı bilgiler verilmesiyle oryantasyon programı sona erdi.