HEBER MERKEZİ

Kurallara aykırı olarak yol ve kaldırım işgaline uymayan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hafta başından itibaren denetim ve kontrollerde bulundu.

“DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili açıklamada yapan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal; “Yürüttüğümüz denetimlerimize ilçemiz genelinde devam ediyoruz. Kurallara aykırı bir şekilde kaldırıma ve yola satış yaptığı ürünlerini ya da tabela ve flama bırakan esnafımızı uyararak, tüm bu malzemeleri kaldırttık. Seyyar satıcılar ve esnafımıza gerekli tüm uyarılarda bulunuyoruz. Denetimlerimiz rutin olarak ekiplerimiz tarafından yapılmaya devam edecek” dedi.

YOL YA DA KALDIRIMLARA REKLAM, TABELA VE FLAMA BIRAKANLARA 1295 TL CEZA UYGULANACAK 

Kaldırım işgallerine uymayanlara kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL, yol ve kaldırımlara konulan reklâm, tabela ve flamalara da 1295 TL ceza uygulanacağını ifade eden Günsal, kaldırımlara park yapan araçların da ekipler tarafından fotoğraflanarak kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL ceza uygulandığını bildirdi.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini kaydeden Günsal, “Amacımız ceza kesmek değil, daha temiz ve yaşanabilir bir kent yaratmak. Tüm esnafımızı, bizleri anlayışla karşılamaya ve kurallara uymaya davet ediyoruz” diye konuştu.