BÜLENT SAYLAM

Keşan Kaymakamlığı tarafından açıklanan program 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te Asri Mezarlık’ta bulunan Şehitlik Anıtında başlayacak. 

ASRİ MEZARLIKTAKİ ŞEHİTLİK ANITINDA YAPILACAK TÖREN 

Törende Anıta çelenk sunumu; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Daha sonra saygı duruşu ile saygı atışının yapılmasının ardından Belediye Bandosu eşliğinde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Hüseyin Tansu Kırcıoğlu yönetiminde ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Dorukay Çavdar’ın komutuyla İstiklâl Marşı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma; Garnizon Komutanlığı’nca görevlendirilecek bir personel tarafından yapılacak. 

Törende Asri Mezarlık Şehitlik Anıtındaki defterin imzalanmasının ardından Şehitlikte yapılan törene katılanlar ile birlikte Şehitlik ziyaret edildikten sonra Asri Mezarlıkta Şehitlik Anıtındaki tören burada sona erecek. 

KEŞAN AHMET YENİCE ORTAOKULU SEVİM YENİCE 

KONFERANS SALONUNDAKİ TÖREN 

Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan törenin sunuculuk görevini Keşan Mehmet Akif Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Dilek Saylam ve Baskın Özdoğru tarafından yapılacak. Program Açılış Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı, Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla devam edecek. Ardından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserlerin okunacak. Dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. 

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Bir Destandır Çanakkale” isimli oratoryonun sunumu ile tören sona erecek.