HABER-FOTO: BÜLENT SAYLAM

Programa AK Parti Edirne Milletvekili ve Adayı Fatma Aksal, AK Parti Edirne milletvekili adayları Tarık Hatipler ve Sevdanur Kurban, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili Üyeleri Halil Bayazıt, İsmail Keleş, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, Gençlik Kolu Başkanı Beril Üğdül ve partililer katıldı.

Program milletvekili adaylarının kendilerini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, programın hayırlı olmasını dileyerek sözü AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a verdi.

TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİNİN VE İSTİKRARININ SEÇİMİ OLACAK

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydeden Fatma Aksal, “Bir bakıyorsunuz geldiğimiz noktada, bir tarafta Türkiye’nin partileri AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi. Öbür tarafta 6’lı masa diye yola çıkan ama her zaman PKK’nın destekçisi olduğu, HDP’nin içinde bulunduğu 7’nci bir ayak var. Sonra Amerika, FETÖ ve PKK. Kaçlı koalisyon olduğunu bilmediğimiz bir belirsizlik var. Biz diyoruz ki, önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak” dedi.
​ TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİNİN VE İSTİKRARININ SEÇİMİ OLACAK

Aksal, konuşmasına şöyle devam etti: “Her seçim önemlidir ama 14 Mayıs seçimlerinin ayrı bir önemi var. Eskiden seçimler, Türkiye’nin içinde oluyordu. İktidar partisi, muhalefet partisi seçime girerler, zaman zaman değişikliklerde olur bu çok normaldir demokrasilerde. Bir bakıyorsunuz geldiğimiz noktada, bir tarafta Türkiye’nin partileri, AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi. Öbür tarafta 6’lı masa diye yola çıkan ama her zaman PKK’nın destekçisi olduğu, HDP’nin içinde bulunduğu 7’nci bir ayak. Sonra Amerika, FETÖ ve PKK. Kaçlı koalisyon olduğunu bilmediğimiz bir belirsizlik var. Biz diyoruz ki, önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak”
ÇOK BÜYÜK BİR DEPREM YAŞADIK 

Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini söyleyen Fatma Aksal, “Yüzyılda bir yaşanan bir pandemiyi yaşadık biz. Kıymetli muhtarlarıma pandemi sürecinde verdikleri destek için teşekkür ediyorum. En önde onlardı. Bizim vefa gruplarımızda herkes evinde otururken, sokağa çıkmaya korkarken, birine dokunmaya korkarken onlar mücadele ettiler. Yine çok büyük bir deprem yaşadık. Biz ‘asrın felaketi’ diyoruz ama belki bu topraklarda bin yıldır yaşanmayan bir deprem felaketini yaşadık. Yine benim kıymetli hemşehrilerim, muhtarlarımızın öncülüğünde seferber oldular, tek yürek oldular. İlk günden itibaren deprem bölgesine her türlü yardımı yaptılar. Deprem bölgesinden de ilimize, ilçemize, köylerimize gelen evlerini açtılar” dedi.
‘BÜTÜN MESELE, GÜÇLENEN VE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLAN BİR TÜRKİYE’
Sağlıkta, ulaşımda, enerjide hayal olan birçok projeyi gerçekleştirdiklerini kaydeden Aksal, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sağlık altyapımıza bakın. Bir tane ilaç alamayan, günlerce hastane kuyruğunda bekleyen, ‘Sen SSK’lısın, sen Emekli Sandığı’sın, sen Bağkur’lusun’ diye insanların ayrıldığı, ayrı ayrı hastanelere gittiği günlerden bugün evde sağlık hizmetine geldik. Eğer bir hastanız varsa doktor evde kendi ayağınıza geliyor. Hepimizin aile hekimleri var. Yeni devlet hastanelerimiz öyle. Ulaşım ona keza. Artık biz kendi hastanemizi, kendi yolumuzu yapmanın çok ötesinde kendi otomobilimizi, kendi İHA’larımızı, SİHA’larımızı yapıyoruz. ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Bakıyorsunuz bir kesim, ‘Tayyip Erdoğan gitsin de, ne olursa olsun’ diyor. Esas meselenin Tayyip Erdoğan olmadığını hepimiz biliyoruz. Nihayetinde sayın cumhurbaşkanımız da ifade ediyor. Diyor ki, ‘Biz de her canlı gibi faniyiz’ Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, bütün mesele sayın cumhurbaşkanımızın şahsında büyüyen, güçlenen ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye. Sayın cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’nin lideri değil, dünyadaki büyün mazlumların ve mağdurların umudu olmuş bir liderimiz var. Güçlenen bir Türkiye var. Kendi doğalgazını bulan, kendi enerji kaynaklarını yaratan bir Türkiye var. Türkiye güçlendikçe bu refah vatandaşlarına da yansıyacaktır” dedi.

Aksal, Keşan Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak da alt yapı temelinin çok yakın zamanda atılacağı bilgisini verdi.
Fatma Aksal, programın devamında seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek, muhtarların talep ve önerilerini dinledi.