ERDOĞAN DEMİR

Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, Erikli’de çalıştığı tarlasından hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı hem de 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimleri için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi.

Ersöz, gençlerin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmelerinin şart olduğunu belirten Ersöz, “ Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk, "Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız" sözüyle gençliğe olan güvenini, "Bütün ümidim gençliktedir" sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir.  Evet biz de inanıyoruz ki, fırsat bulduğunuz ölçüde ve kendinize olan toplumsal güveni fark ettiğiniz takdirde, sizlerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. 

Sevgili gençler; boş zamanlarımızı daha verimli, sağlıklı ve faydalı geçirebilmek için tüm imkanlar hemen hemen ilçemizde mevcuttur. Gençlik ve Spor alanlarında Devletimizin ilçemize kazandırdığı yatırımlar, her bir gencimizin faydalanması için yeterli ve müsaittir. 

İşte bu vesile ile diyoruz ki; Türkiye'mizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, daha müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da siz gençliğimizin azmi ve heyecanıyla olacaktır. 

Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk'ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı, bu anlamlı günün yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Ersöz , 28 Mayıs seçimleri için de vatandaşa seslenerek açıklamasını tamamladı.

Ersöz’ün seçim ile ilgili açıklaması da şöyle; “Kıymetli hemşehrilerim, 28 Mayıs Pazar günü tekrar sandığa gideceğiz. Demokrasi emek ister, demokrasi sabır ister, aynı heyecan, aynı umut ve aynı mutlulukla sandık başına gideceğiz ve bir karar vereceğiz, karar kış mı bahar mı? Ben Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı olarak, değerli çiftçi dostlarıma seslenmek istiyorum. Ürettikçe batan bir çiftçi mi olmak istiyorsunuz? Bakın şu an Adana Bölgesi’nde buğday hasadı başladı. Fakat fiyat ortada yok, ben şu an ayçiçeği ekiyorum ve hasat sonu bu ürünü kaç paraya satacağımı bilmiyorum. Biz Millet İttifakı olarak dedik ki tarım politikalarını sil baştan yenileyeceğiz. Ürününü ekmeden hasat sonu kaç paraya satacağını bileceksin, devlet alım garantisi sunacağız. Memur ağbime sesleniyorum, enflasyonist bir ülkede  yaşıyoruz. Aldığın maaşla ay sonunu getirebiliyor musun?  Emekli amcama sesleniyorum, doğalgaz elektrik faturalarından kafanı kaldırıp torununa bayram harçlığı verebiliyor musun?  Ekonomi o kadar bozuk ki seçimin sadece ilk turundaki sonuç bile bankalardan nakit avans kullanılmasının önüne geçti. Diyeceğim o ki 28 Mayıs günü sandık orada, silkelenin, toparlanın, kendinize gelin. Ya yeni bir hal ya da hizmihal.”